+370 611 31815 info@westorient.lt facebook

Italijos ežerai – kalnų ir prabangos apsuptyje (8 d.)

Data: 2019 09 07 - 14

Kaina: 850 EUR + skrydžio bilietas nuo 130 EUR

Milanas (Bergamas) - Madžorės ežeras - Isola Bella – Isola Madre – Streza – Komo ežeras – Karlotos vila – Beladžas – Milanas – Bergamas - Gardos ežeras – Sirmionė – Malčezynė - Limone sul Garda – Verona - Soave

Kelionės išskirtinumai:

 • aplankysite gražiausius Šiaurės Italijos ežerus: Madžiorės, Komo ir Gardos;
 • 3 dienas praleisite prie didžiausio Italijoje – Gardos ežero;
 • mėgausitės terminiais Gardos ežero vandenimis;
 • aplankysite meilės miestą - Veroną;
 • degustuosite geriausią Veneto krašto vyną;
 • grožėsitės prabangiomis vilomis nusėta Komo ežero pakrante;
 • Beladžio miestelis – Komo ežero perlas;
 • nepakartojamos panoramos, idiliški vaizdai ir ramybė lydės visos kelionės metu.

 

1 diena. Skrydis Vilnius – Milanas (Bergamas).

Vykstame prie Madžiorės ežero. Nakvynė viešbutyje.

2 diena. Streza – Isola Bella – Isola Madre – Komo ežeras.

Pusryčiai. Madžorės ežeras (Lago Maggiore arba Verbano) - antrasis pagal dydį Italijos ežeras, telkšo pietinėje Alpių dalyje, 193 m aukštyje virš jūros lygio. Madžorės ežeras dar vadinamas Verbanus nuo augalų, augančių pakrantėje pavadinimo. Horizonte galima įžiūrėti Alpių snieguotas viršūnes, kurios yra  Šveicarijoje. Ežero viduryje yra nuostabios Boromeo salos – tikri rojaus kampeliai, pavadinti ežero globėjo kardinolo Karlo Borromeo (Carlo Borromeo) vardu. * Plaukiame į Isola Bella salą, kurioje yra  XVII a. statyti Barromeo *rūmai. Juos supa nuostabus sodas su peizažinėmis terasomis, fontanais, statulomis ir grotomis. Didingas barokinis pastatas buvo ne tik šeimos namai, bet ir daugelio žymių žmonių traukos centras. Įkvėpimo čia sėmėsi Dostojevskis, Tomas Manas, Čarlzas Dikensas, Ernestas Hemingvėjus. Prabangūs rūmai stebina marmuro, stiuko ir meno kūrinių gausa. Dar vienas salos stebuklas – įspūdingas kriauklės formos amfiteatras. Amfiteatrą supantys barokinio stiliaus sodai žaliuoja ant skirtingo dydžio terasų, imituojančių kabančius Babilono sodus. Vykstame Komo ežero link. Nakvynė viešbutyje Komo apylinkėse.

3 diena. Komo ežeras – Karlotos vila – Beladžas – Milanas.

Pusryčiai. Tarp idiliškų kalnų ir raižytų šlaitų raibuliuojantį Komo ežerą (Lago di Como) gaubia kone užkerėta ramybė. Jis jau ilgus amžius traukia žmones, ieškančius poilsio, įkvėpimo, norinčius pasivaikščioti po kalvas ar pasiirstyti valtele. Ilgo ir siauro ežero pavidalą, panašų į dvišakį, suformavo ledyno erozija. Iš Komo miestelio * plaukiame į Beladžo (Bellagio) miestelį, vadinamą ežero brangakmeniu. Lankome Karlotos vilą (Villa Carlotta) – tai elegantišką 18 a. vasarnamį, garsėjantį savo sodais. Čia spalvingais žiedais akį džiugina rododendrai, kamelijos, azalijos, o pati vila dovanoja lankytojams turtingą skulptūrų kolekciją. 9 proc. aplink Komo ežerą išsidėsčiusių pastatų – vilos. Vienos jų yra prabangios nuosavos vasaros rezidencijos, kitose įrengti viešbučiai, o dar kitos priklauso miestelių savivaldybėms ar valstybinėms įstaigoms ir yra atviros turistams. Plaukdami ežeru išvysime turtingiems pasaulio pramonės magnatams ir Holivudo žvaigžėms priklausančias vilas. Nuostabūs viešbučiai, kuriuose lankydavosi Elizabeta Teylor, Eva Gardner ir Frankas Sinatra, Aristotelis Onasis ir Maria Kalas, Vudis Alenas ir Mia Farrow.  Komo ežeras su aplinkinėmis vilomis yra ir kino žvaigždė, nes „filmavosi“ ne vienoje žinomoje juostoje. Apie 15  garsiausių „vaidmenų“ – filmuose „Oušeno dvyliktukas“, „Mėnuo prie ežero“ ir kt. Beladže (Bellagio) L. Visconti filmavo juostą „Rokas ir jo broliai“. Beladžo miestelis nedidelis, vos dvi pagrindinės gatvės. Sakoma, kad jame pasiklysti neįmanoma, nes aplinkinės gatvelės leidžiasi link ežero. Po trumpo pasivaikščiojimo žaviomis miestelio gatvelėmis vykstame Milano link. Nakvynė viešbutyje Milano apylinkėse.

4 diena. Milanas – Bergamas – Sirmionė.

Pusryčiai. Milanas – antrasis pagal dydį Italijos ir pirmasis bei svarbiausias šiaurinės Italijos miestas. Milanas įsikūręs Lombardijoje (Lombardia) -  turtingiausiame ir tankiausiai gyvenamame Italijos regione. Milanas ne tik mados sostinė. Mieste gausu įdomių architektūrinių ir istorinių paminklų. Daugiau kaip 400 metų statyta Milano katedra (Duomo di Milano) ir jos bokštai  - jų yra net 135, taip pat 2244 statulos. Turistų mėgstama Katedros aikštė (Piazza del Duomo).  La Scala teatras - vienas žymiausių operos teatrų pasaulyje. XVIII a. atidarytame šiame neoklasikinio stiliaus operos teatre vyko garsių Dž. Pučinio, Dž. Verdžio kūrinių premjeros. Šalia žymiojo Milano operos teatro įsikūręs * muziejus, kuriame saugomi su teatro istorija susiję eksponatai. Sforzų pilyje (Castello Sforzesco), pastatytoje daugiau kaip prieš 500 metų, šiuo metu veikia keli *muziejai: priešistorės, Egipto, pinakoteka -  dailės galerija, taip pat ginklų galerija ir biblioteka.  Santa Maria delle Grazie bažnyčia ir vienuolynas, kuriame saugoma *Leonardo da Vinčio freska Paskutinė vakarienė (bilietus būtina užsisakyti iš anksto). Apžvelgti naujausių mados tendencijų užsuksime į vieną madingiausių apsipirkimo vietų pasaulyje - Montenapoleonės gatvę (Via Montenapoleone) ir prabangųjį parduotuvių pasažą  Galleria Vittorio Emanuele II – seniausią prekybos centrą Italijoje. Vykstame į Bergamą (Bergamo) – žavų viduramžių miestą stovintį ant kalvos. Meniniam įkvėpimui ir architektūros puikumui didelę įtaką darė Venecija, kuri valdė miestą nuo 15 iki 18 a. pabaigos. Bergamą sudaro dvi skirtingos dalys – Bergamo Alta ant kalvos viršūnės su patraukliais viduramžių bei renesanso vienuolyno pastatais ir modernesnis, erdvesnis Bergamo Bassa kalvos papėdėje. Aukštutinio miesto perlas – Piazza Vecchia aikštė, kurioje stovi vienas patraukliausių regione architektūrinių ansamblių. Čia kyla 12 a. Torre del Comune bokštas su puikiu laikrodžiu ir varpu, kuris skamba kas vakarą 22 val. Vykstame link Gardos ežero.  Nakvynė Sirmionės apylinkėse.

5 diena. Sirmionė – Malčezyne – Limone sul Garda.

Pusryčiai. Šiandien laukia vaizdų kelionė aplink didžiausią Italijoje Gardos (Lago di Garda) ežerą. Ežeras yra visiškoje kalnų bei vešlios augmenijos apsuptyje. Malčezynė (Malcesine) -  mažas, bet labai dailus kaimelis, kurio peizažas įkvėpė žymų austrų dailininką Gustavą Klimtą nutapyti paveikslą, pavadinimu „Malcesine“. Miestelio centras gali pasigirti jaukia pakrante, mažomis aikštėmis ir skverais bei 13 a. pastatyta Skaligierių (Scalighieri) pilimi, kuri yra labai populiari vieta vestuvėms. Miestelis įsikūręs Baldo kalno, (Monte Baldo) kuris yra aukščiausias šalia Gardos ežero, papėdėje.      * Pakilus į kalną (1745 m.), galima pasigrožėti ežero panorama: kalnų viršūnėmis bei šlaitais, kuriuose ganosi avių bandos, aplink ežerą įsikūrusiais miesteliais bei kaimeliais ir nuostabiu oru, kuris sukuria palankias sąlygas subręsti citrinų, vynuogių bei alyvuogių derliui. Plaukiame į Limone sul Garda miestelį – vieną populiariausių poilsio vietų ir vienintelį kurortą šiaurės vakarinėje Gardos ežero pakrantėje. Miestelio pavadinimas susijęs su citrinomis, tačiau manoma, kad jis gavo tokį pavadinimą ne dėl pačių vaisių, o dėl specialių namelių limonaia, kurie buvo skirti apsaugoti citrinmedžius nuo žiemos šalčių. Kurortas traukia poilsiautojus ne tik dėl įdomaus pavadinimo, bet ir dėl gerų viešbučių, įvairiausių renginių, mugių bei turgelių, dailios pakrantės bei švaraus oro. 1979 m. mokslininkai nustatė, kad daugelis šio miestelio gyventojų yra ilgaamžiai. Dienos įspūdžius vainikuos žymiausias Gardos ežero kurortas – Sirmionė, esantis to pačio pavadinimo pusiasalyje. Žymiausi statiniai – tai Skaligierių pilis (Castello Scaligero) , statyta 1271 m. ir antikinės Katulo vilos (Villa Catullo) griuvėsiai. Sakoma, jog šiame kurortiniame miestelyje, garsėjančiame terminiais gydomaisiais šaltiniais, patys skaniausi ledai visoje Italijoje. Būtinai suvalgykite bent vieną porciją, prisiminsite ilgai. Nakvynė Sirmionės apylinkėse.

6 diena. Verona – Soave.

Pusryčiai. Ekskursija į Veroną - turtingiausią šiaurės Italijos miestą aplankant istorinį miesto centrą: *amfiteatras - Arena, kuriame ir šiandien organizuojami muzikos koncertai bei operų pastatymai, Piazza Erbe,  Sinjorijos aikštė su Dantės statula,  *Džiuljetos namas su garsiuoju balkonėliu, Veronos valdovų Skaligierių kapai. Laisvas laikas, kurio metu galite apsilankyti užeigoje, kurioje buvo nufilmuotas filmas „Laiškai Džiuljetai“. Vykstame į viduramžių miestelį Soave, kurį juosia įspūdinga  gynybinė siena. Sakoma, kad šiame miestelyje prasideda ir baigiasi visos vyno upės. Apžiūrėjus miestelį ir aplankius didingą jo *pilį, galima paklaidžioti  keliukais, vadinamais „Strada di vini“ ir pasimėgauti aplinkiniais peizažais. Esant galimybei, autentiškame vyno ūkyje *degustuosime Soave regiono vyną ir aliejų. Nakvynė Sirmionės apylinkėse.

7 diena. Sirmionė.

Pusryčiai. Laisvas laikas pasimėgauti Gardos ežero ramybe ir jo teikiamais malonumais. Norintys gali *aplankyti Sirmionės SPA centrą „Terme di Catullo“, Sirmionės *pilį, *paplaukioti laiveliu ar pabūti net keliuose pusiasalio paplūdimiuose. Nakvynė Sirmionės apylinkėse.

8 diena.  Milanas (Bergamas) - Vilnius.

Pusryčiai. Priklausomai nuo skrydžio laiko vykstame į oro uostą. Skrydis į Vilnių.

 

Kelionės kaina 850 EUR  + skrydžio bilietas nuo 130 EUR.

Į kelionės  kainą įskaičiuota:

 • Pažintinė kelionė autobusu arba mini autobusu pagal nurodytą programą.
 • 7 nakvynės 3*  viešbučiuose.
 • 7 pusryčiai.
 • Lietuviškai kalbančio kelionės vadovo paslaugos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

 • Skrydžio Vilnius - Milanas (Bergamas) - Vilnius bilietai (nuo 130 eurų) su rankiniu 10 kg bagažu, registruotas bagažas už papildomą mokestį).
 • Už (*) pažymėtus objektus mokama papildomai (apie 120 eurų).
 • Miesto svečio mokestis.
 • Medicininių išlaidų draudimas, pietūs, vakarienės, arbatpinigiai, draudimas, kitos nepaminėtos išlaidos.
 • Priemoka už vienvietį kambarį - 140 eurų.

Pastabos:

 • Aviabilietai nekeičiami, pinigai už juos negrąžinami, pavardės keitimas už papildomą mokestį.
 • Kelionės programa, objektų lankymo tvarka, mokamų objektų skaičius ir kainos gali kisti.
 • Kai kurių lankomų vietovių ir objektų gidų paslaugos teikiamos už papildomą mokestį.
 • Minimalus keliautojų skaičius – 12 - 14 keliaujančių. Vykstant mažesniam keliautojų skaičiui, kelionės kaina gali keistis.