+370 611 31815 info@westorient.lt facebook

JAE. Keliautojo atmintinė

Jungtiniai Arabų Emyratai (JAE) - tai kontrastų šalis, kurioje puikiai dera praeitis ir dabartis, susilieja modernus pasaulis ir dykumų amžinybė. Šios egzotiškos ir modernios valstybės miestai yra apgaubti tviskančia rytietiška prabanga ir šiuolaikišku modernumu, kuris puikiai dera su puoselėjama arabų kultūra ir papročiais. Smėlynuose iškilę neįtikėtinos architektūros miestai yra lyg stebuklas. Turbūt nėra pasaulyje kitos taip greitai atsinaujinančios ir besikeičiančios šalies.

Jungtinius Arabų Emyratus sudaro 7 emyratai: Abu Dabio, Dubajaus, Šardžos, Adžmano, Um el Kaivaino, Ras al Kaimo, Fudžeiros. Sostinių pavadinimai tokie patys, kaip ir kiekvieno emyrato. Juos valdo 7 absoliučią valdžią turintys emyrai (šeichai).

Jungtiniai Arabų Emyratai pastaraisiais dešimtmečiais tampa vis populiaresni ir pritraukia begales pasaulio turistų. Tad jei norėtumėte pamatyti dar neregėtą prabangą miesto gatvėse, auksu išpuoštą oro uostą, ištaigingus dangoraižius bei nepriekaištingos kokybės aptarnavimą – šios valstijos Jus nustebins bei privers aikčioti iš nuostabos.

Jungtiniai Arabų Emyratai tai prabangos ir civilizacijos laimėjimų šalis, išsaugojusi gilias religines tradicijas ir tuo pačiu stebinantys architektūros modernumu bei kosmopolitiška aplinka puikiai išvystyta turizmo infrastruktūra. Šalyje daug pramogų - vandens pramogų parkai, slidinėjimo centras, golfo aikštynai. Puikus klimatas, smulkaus smėlio paplūdimiai, skalaujami Indijos vandenyno.

Fudžeiros emyratas plyti palei Indijos vandenyno pakrantę. Tai pats jauniausias iš emyratų, kadaise jis buvo Šardžos emyrato dalimi, nepriklausomu jis tapo 1953 m. Pagrindinis šio emyrato privalumas – nuostabi, išskirtinė gamta. Tai ir didingi Hadžaro kalnai, ir permatomo skaidrumo jūra, nuostabūs paplūdimiai ir daug žalumos. Fudžeira siūlo puikias galimybes povandeninio sporto mėgėjams. Po Tarptautinio jūros klubo atidarymo, Fudžeira tapo pagrindine vandens sporto varžybų organizatore. Patys gražiausi Fudžeiros paplūdimiai išsidėstę tarp Dibos ir Kor Fakano miestų, toli nuo miesto šurmulio. Viešintys Fudžeiroje turi galimybę aplankyti labai žavią vietą – Musandam-”Fjordų žemę”, priklausančią sultonui Omanui Labai daug turistų atvyksta į miestą, o ir patys arabai savo poilsiui renkasi būtent šį emyratą. Vienintelis iš septynių, neturintis išėjimo į Persijos įlanką, jo krantai driekiasi ties Indijos vandenynu. Viso emyratas turi apie 70 km. pakrantės. Fudžeira rytuose ribojasi su Omano Sultonatu, o vakaruose su Ras al Chaimo ir Šardžos emyratais.

Šiauriausias JAE emyratas – Ras al Khaimas – palei Persijos įlankos krantus tęsiasi iki sienos su Omanu. Įvažiavus į Ras al Khaimo emyratą prieš akis atsiveria vešlios palmių giraitės, nuostabi Hdžaro klanų panorama ir skaidri jūra. Visa Ras al Khaimo pakrantė nusėta prabangiais kurortais. Tačiau nepakartojamų vietų poilsiui šis emyratas siūlo ne tik pajūryje. Emyrato pietryčiuose, kalnuotoje vietovėje trykšta karštosios versmės, tad nemažai turistų atvykstą į čia įsikūrusį Hat Springs kurortą pasimėgauti gydomosiomis požeminio vandens voniomis. Ras Al Khaimas išsiskiria labai gražia, žaliuojančia, gausia gamta ir vandens resursais. Būtent vanduo, davė galimybę šiam emyratui vystyti žemės ūkį, išauginti įvairiausių rūšių vaisių ir daržovių.

Šardžos emyrato sostinė, tokiu pačiu Šardžos pavadinimu, yra vos 13 km. nuo Dubajaus. Joje įsikūrę visi pagrindiniai komercijos ir administracijos centrai, daug prabangių pastatų, virš 20 muziejų. Miestas garsėja didžiausiais rytietiškais turgumis, atrakcionų parku, išpuoselėtais parkais. Be to, Šardžoje yra visos sąlygos puikiam poilsiui - čia gražūs smėlėti paplūdimiai ir kokybišką aptarnavimą siūlantys viešbučiai. Tačiau verta žinoti, kad tai vienintelis emyratas, kuriame griežtai laikomasi „sausojo įstatymo“ - jame ne tik uždrausta parduoti bei vartoti alkoholinius gėrimus, bet netgi už jų turėjimą bagaže galite būti nubausti. Taigi čia nerasite barų, o linksmybės dažniausia vyksta arabiškuose naktiniuose klubuose, grojant liaudiškai muzikai. Toks griežtas požiūris į alkoholį yra todėl, kad šardžos valdovai yra artimi Saudo Arabijos valdantiesiems rūmams, kuri yra islamo šalininkė, tad Korano čia laikomasi, ir turistams privalu jį gerbti.

Abu Dabio miestas yra Jungtinių Arabų Emyratų sostinė. Čia įsikūrusi Prezidento būstinė. Emyratas yra pats didžiausias ir laikomas pačiu turtingiausiu iš visų septynių emyratų. Dėl gausios žalumos jis vadinamas „miestu-sodu“: čia daugybė išpuoselėtų parkų. Pastaruosius 20 metų Abu Dabis sparčiai vystėsi ir tai daro iki šiol, jis yra ne tik vienas intensyviausiai besivystančių miestų šalyje, bet ir visame pasaulyje. Nors prieš trisdešimt metų čia nebuvo net vandentiekio, dabar klesti modernioji architektūra, kuri puikiai dera su senosiomis Rytų tradicijomis.

Adžmanas – emyratas prie pat Šardžos. Adžmano emyratas yra vienas mažiausių JAE Emyratų, garsėjantis savo mineraliniais šaltiniais, aprūpinančiais geriamu vandeniu daugelį Persų įlankos šalių. Adžmanas ramybės ir gamtos oazė.

Um al Kaivainas – pagrindinis šio ramaus krašto gyventojų užsiėmimas nuo seno buvo žvejyba ir datulių palmių plantacijų auginimas. Emyratas išgarsėjo savo jojimo akademija. Čia rengiamos lenktynės arabų žirgais.

Dubajaus emyratas puošnumu ir architektūra pralenkia visus kitus emyratus. Ilgiausia pasaulyje automatizuota metro sistema yra Dubajuje (neturinti nei vieno vairuotojo). Dubajuje nėra gatvių adresų. Emyratų avialinijų kompanija buvo pirmoji pasaulyje, kuri pasiūlė galimybę pasinaudoti dušu, keleiviams lėktuve. Dubajaus prekybos centras – didžiausias pasaulyje. Palm Jumeirah yra didžiausia pasaulyje dirbtinė sala, taip pat matoma iš kosmoso. JAE yra daugiau datulinių palmių medžių nei bet kur kitur planetoje (apie 42 milijonus). Dubajus – saugiausia vieta žemėje. Beveik visi žmonės kurie gyvena Dubajuje yra turtingi, todėl čia nėra pelno mokesčio. Dubajaus metro buvo atidarytas devintųjų metų, devintojo mėnesio, devintąją dieną, devintąją valandą vakare, tai buvo pirmoji geležinkelio paslaugų linija tame regione. Pusė žmonių gyvenančių Dubajuje yra Indų palikuonys. Tik 17 % yra tikrieji šalies gyventojai, likusieji yra imigrantai arba turistai. Dubajaus ekonomika susikūrė iš naftos ir gamtinių dujų, tačiau dabar Emyratai daugiausia pelno gauna ir iš turizmo.

Galima drąsiai teigti, jog Deiros aukso turgus  yra vienintelė vieta pasaulyje, kur galite išvysti tonas aukso juvelyrinių dirbinių. Šią vietą aplankyti tiesiog privalu - aukso dirbiniai išties įspūdingi ir neretai verčia suabejoti ar įmanoma juos dėvėti. Teigiama, jog įprastai prekybininkai į miesto aikštę suveža kone 10 tonų aukso dirbinių. Nors Dubajuje auksas pigus, prieš vykdami pasidomėkite oficialia kaina šalies dienraščiuose – visi gaminiai čia parduodami atsižvelgiant į jų svorį, o iš turistų, ne paslaptis, dažnai siekiama pasipelnyti. Tiesa, vyriausybės kontrolieriai nuolat tikrina parduodamų gaminių kokybę, tad aukso tikrumu neverta abejoti.

Statistiniai duomenys

Sostinė: Abu Dabis

Didžiausias miestas: Dubajus

Plotas: 83 600 kv. m.

Gyventojai: 9 157 000 (2015 m.)

Kalba: arabų.

Pagrindinės religijos: islamas (80 proc. sunitų, 16 proc. šiitų), 4 proc. kitų religijų atstovų.

Valiuta: Jungtinių Arabų Emyratų dirhamas (AED)

Laiko juosta: UTC+4. Vasaros laikas netaikomas.

Dokumentai

Į JAE galima vykti tik turint galiojantį pasą (asmens tapatybės kortelė negalioja!). Pasas, kurio galiojimo terminas baigiasi kelionės metu, laikomas negaliojančiu. JAE reikalauja, kad turisto pasas galiotų ne trumpiau kaip 6 mėnesius, skaičiuojant nuo kelionės pabaigos dienos. Vykstant į kelionę rekomenduojame turėti medicininių išlaidų draudimą, garantuojantį būtinos medicininės pagalbos užsienyje ir papildomų išlaidų, susidariusių dėl draudiminio įvykio, apmokėjimą. Europos sveikatos draudimo kortelė JAE negalioja.

Nuo 2014 m. kovo 22 dienos Lietuvos piliečiams, vykstantiems į Jungtinius Arabų Emyratus vizos nereikia. Atvykus į oro uostą, imigracijos poste bus nemokamai uždedamas antspaudas, suteikiantis teisę šalyje būti iki 30 dienų. Šis terminas už papildomą mokestį gali būti pratęsiamas dar 30 dienų.

Pasą ir kitus dokumentus kelionės metu labai saugokite. Praradus pasą ar kitus dokumentus, turi būti išduotas asmens grįžimo dokumentas. Asmens grįžimo dokumentas yra skirtas tik grįžimui į kilmės šalį, todėl su juo vykti į kitas valstybes negalima. Išlaidas susijusias su asmens grįžimu į kilmės šalį, taip pat išlaidas už papildomai praleistą laiką užsienio šalyje apmoka pats keliautojas.

Ankstesnio apsilankymo Izraelyje įrodymai (Izraelio vizos ir ar atvykimo/išvykimo spaudai pase) paprastai nėra kliūtis vykstant į Jungtinius Arabų Emyratus turizmo tikslais. Asmenys, siekiantys gauti ilgalaikę JAE vizą, gali susidurti su detalesniais patikrinimais. Atkreipiame dėmesį, kad visais atvejais sprendimą dėl įleidimo į šalį priima kompetentingi Jungtinių Arabų Emyratų pasienio tarnybų pareigūnai.

Daiktai, kuriuos rekomenduojame pasiimti į kelionę:

 • Fotoaparatas, vaizdo kamera, įkrovikliai, angliško tipo tarpininkas (adapteris);
 • Higienos priemonės; maudymosi reikmenys;nedidelis paplūdimio rankšluostis;
 • Medikamentai: nuo ligų, kurios gali paaštrėti kelionės metu; nuo skausmo, peršalimo, virškinimo sutrikimų, viduriavimo, supimo važiuojant ar plaukiant; pleistrų;
 • Drabužiai turėtų būti lengvi, medvilniniai arba lininiai(vykstant šiltuoju metų laiku) arba pavasariniai: lengva striukė ar švarkas (vykstant rudenį);
 • Nerekomenduojama dėvėti itin trumpų sijonų, šortų, atvirų palaidinių; griežtesnis aprangos kodas galioja mečetėse (reikėtų dėvėti sijonus ar šortus, kurie yra žemiau kelių), moterims reikalinga prisidengti plaukus skarele ar šaliu;
 • Kelionės metu reikėtų turėti ir šiltesnių rūbų; megztinį, striukę ar apsiaustą nuo lietaus, skėtį;
 • Avalynė patogi (žemakulnė) ir lengva, storesniu padu;
 • Akiniai nuo saulės, galvos apdangalas, apsauginis kremas nuo saulės;
 • Nedidelė kuprinė.

Bendros elgesio taisyklės

Islamo išpažinėjų religinė knyga Koranas draudžia vartoti svaigiuosius gėrimus, tačiau turistams yra padarytos kelios išimtys. Nusipirkti alkoholio galima tik specializuotose parduotuvėse, kurių visoje šalyje yra tik keletas, taip pat viešbučio restoranuose, baruose, naktiniuose klubuose arba nusileidus lėktuvui oro uosto bemuitėje zonoje.

Draudžiama svaigintis ar pasirodyti neblaiviam viešoje vietoje. Už tokį elgesį yra griežtai baudžiama piniginėmis baudomis, areštu arba deportacija. Abu Dabyje legaliai gerti svaigiuosius gėrimus galima nuo 18 metų (kai kurie viešbučiai nustatę 21 metų ribą), Dubajuje ir Šiaurės Emyratuose vartoti alkoholį galima nuo 21 metų, išskyrus Šardžos miestą, kuriame alkoholis visiškai draudžiamas.

Planuodami kelionę į JAE pasidomėkite ar tuo laikotarpiu šalyje nebus visą mėnesį trunkančio Ramadano. Jo metu musulmonai nuo ankstaus ryto iki vakaro visiškai nevalgo, negeria. Tai galioja ir turistams, kuriems viešumoje draudžiama net užkąsti ar atsigaivinti, taip pat ir rūkyti. Net restoranai ir barai nedirba. Miesto gyvenimas per šventąjį mėnesį įprasta vaga pradeda tekėti tik nuo penktos valandos vakaro iki penkių ryto. Ramadanas prasideda kiekvienais metais tą pačią dieną, tačiau dėl Mėnulio kalendoriaus ciklų tiksli data nuolat skiriasi.

Pagal JAE įstatymus draudžiama įvežti į šalį kiaulieną bei pornografinius vaizdus ar įrašus. Knygoms, žurnalams, vaizdo įrašams gali būti atliekamas patikrinimas, o nustačius neatitikimus jie cenzūruojami. Narkotikų laikymas (įskaitant likučius), vartojimas, kontrabanda, prekyba JAE visiškai netoleruojama. Už prekybą narkotikais skiriama mirties bausmė, o už net menkiausią narkotinių medžiagų turėjimą gręsia mažiausiai keturi metai kalėjimo. Atkreipiame jūsų dėmesį į receptinius vaistus, kurie taip pat gali būti pripažinti kaip narkotikai.

Vaikščiojant miesto gatvėmis yra svarbus aprangos kodas. Moterys viešose vietose turėtų dėvėti kuklesnius drabužius, kurie dengtų viršutines rankų ir kojų dalis. Jokių mini sijonėlių, sportinių šortų, pečius apnuoginančių marškinėlių ar permatomų drabužių. Plaukimo apranga turėtų būti dėvima tik paplūdimyje arba prie baseino. Rekomenduojamas kuo uždaresnis maudymosi kostiumėlis. Vyrai taip pat turėtų rengtis santūriau. Draudžiama maudytis arba degintis nuogiems.

Muitinės reikalavimai

Į JAE ir Omaną griežtai draudžiama vežti narkotines ir psichotropines medžiagas, filmuotą ir fotografuotą medžiagą, įžeidžiančią šalies religinį ir nacionalinį orumą, šaunamuosius ginklus, pramonines žaliavas, suklastotus pinigus ar dokumentus, peilius ir pan. Galima įvežti iki 2 l stipriųjų alkoholinių gėrimų ir 2 l vyno, iki 400 vnt cigarečių, ne daugiau 50 cigarų, ne daugiau 500 gr. tabako.

Kalba

Valstybinė kalba - arabų. Anglų kalba paplitusi kaip verslo kalba. Kadangi šalyje daug imigrantų, paplitusios urdų, hindi, farsi kalbos. Aptarnaujančios sferos darbuotojai dažnai kalba ir kitomis europiečių kalbomis: vokiečių, prancūzų, rusų.

Religija

Islamas (80 proc. sunitų, 16 proc. šiitų), 4 proc. kitų religijų atstovų.

Fotografavimas ir filmavimas

Griežtai draudžiama fotografuoti ir filmuoti karinius ir kitus valstybinės paskirties objektus. Fotografuoti valstybines įstaigas, šeihų dvarus, oro uostus, karinius objektus – griežtai draudžiama. Negalima fotografuoti vietinių moterų, o vyrus – tik jiems sutikus.

Elektra

220V arba 50Hz.  Elektros prietaisų kištukai trišakiai. Naudojant prietaisus su standartiniu dvišakiu kištuku, reikalingas tarpininkas (adapteris), kurį dažniausiai galima įsigyti viešbučiuose ir miestų parduotuvėse.

Apgyvendinimas

Pasaulyje nėra vieningos apgyvendinimo įstaigų klasifikavimo sistemos ar standarto, todėl, priklausomai nuo šalies, atsiranda skirtingi vienodų kategorijų viešbučių standartai. Viešbučio kategorija priklauso nuo kambarių dydžio, jų įrengimo, aptarnavimo lygio, teikiamų paslaugų kiekio ir kt. Kiekvienoje šalyje kategorijai keliami skirtingi reikalavimai. Jungtiniuose Arabų Emyratuose nėra vieningos viešbučių klasifikavimo sistemos. Kiekvienas emyratas turi savo viešbučių kategorijos klasifikacijos ir kontrolės instituciją. Kai kuriuose emyratuose yra daug miesto tipo viešbučių, kurie įrengti gan kukliai, jų interjeras paprastas, teritorija nedidelė. Svarbu žinoti, kad JAE registruojantis viešbučiuose turistams gali tekti sumokėti užstatą už viešbučiuose teikiamas papildomas paslaugas Viešbučiuose, esančiuose Šardžos emyrate, galioja alkoholio draudimo įstatymas, tad čia nėra galimybės įsigyti alkoholinių gėrimų ir draudžiama juos vartoti bei laikyti viešbučio kambaryje. Alkoholio nėra ir kai kuriuose kitų emyratų viešbučiuose. Viešbučių kainos nurodomos be 10% miesto mokesčio, 10% aptarnavimo mokesčio ir maitinimo. Patys populiariausi turistų tarpe yra 3 – 4  žvaigždučių viešbučiai su įskaičiuotais pusryčiais ar „viskas įskaičiuota“ Standartiniame dviviečiame viešbučio kambaryje, priklausomai nuo viešbučio interjero, gali būti viena dvigulė arba dvi atskiros lovos.

Sveikata

Vykstant į JAE privalomų skiepų keliautojams nėra. Papildomos informacijos apie skiepus galite gauti paskambinę į „Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centrą“ tel.: (8 5) 230 0125, taip pat patariame susipažinti su „Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro” interneto svetainėje skelbiamomis rekomendacijomis keliaujant į užsienio šalis: http://www.ulac.lt/uploads/downloads/keliautojams%202011.pdf

Geriamasis vanduo

Vandentiekio vandens gerti nerekomenduojama. Patariama pirkti geriamą vandenį, išpilstytą buteliuose.

JAE virtuvė

Nacionalinė virtuvė yra perėmusi geriausias arabų šalių virtuvės tradicijas. Čia populiari jautiena, aviena, ožkiena, veršiena, paukštiena, žuvies bei jūros gėrybių patiekalai. Kadangi dauguma JAE ir Omano gyventojų yra musulmonai, kiauliena čia nepopuliari. Populiariausi patiekalai: kouzi – avienos kepsnys, keptas kartu su ryžiais; bukhari – aviena, patiekiama su ryžiais ir įvairiais priedais; shawerma – avienos, jautienos arba vištienos kepsnys; kebab – ant anglių kepta marinuota aviena ar jautiena; kofta – maltos mėsos (dažniausiai avienos ar jautienos) kepsniai; arayess – į picą panašus tešlos paplotėlis, įdarytas aviena ir prieskoniais. Kiekviename mieste, dažniausiai pajūrio zonoje, galima rasti restoranų, kurie siūlo žuvies ir kitus jūros gėrybių patiekalus. Desertai: um ali – pieno pudingas su razinomis ir riešutais (patiekiamas karštas); muhalabiyyah – pieno kremas, plaktas su kukurūzais ar ryžiais, apibarstytas smulkintais riešutais (patiekiamas šaltas); ash asariya – saldus sūrio pyragas; baklava – sluoksniuoti kepiniai, įdaryti pistacijomis, smulkintais riešutais, mirkyti medaus sirupe. JAE, kaip ir visose arabų šalyse, tradiciškai geriama arbata ir kava. Kava ruošiama ne kavos automatuose, o pilama iš tradicinių kavinukų į nedidelius puodelius. Čia populiari arabiсa – įvairių rūšių kavos mišinys su kardamonu. Mėgstamos šviežios vaisių sultys. Emyratai garsėja didžiuliu specializuotų restoranų pasirinkimu – čia galėsite paragauti kinų, tailandietiškos, angliškos, libanietiškos, amerikietiškos, meksikietiškos, marokietiškos ir kitų pasaulio tautų virtuvės patiekalų.

Machbūs – specialių prieskonių pagrindu paruošti ryžiai su mėsa ir daržovėmis, dažnai patiekiami su džiovintais vaisiais ir riešutais.

Harees – kviečių ir mėsos, dažniausiai vištienos, troškinys, patiekiamas kaip košė datulių ir riešutų pudingas.

Shawarma – ėriuko arba vištienos kepsnys, suvyniotas pitoje ir patiekiamas su salotomis.

Madrooba – sūdyta žuvis, patiekiama tirštame, aštriame padaže.

Lukaimat – Ramadano laikotarpiu arabų itin mėgstami aliejuje kepti saldūs virtiniai, patiekiami su saldžiu sirupu.

Batheeth – tradicinis arabiškas desertas, gaminamas iš figų ir riešutų.

Falafel – sezamo ir avinžirnių kukuliai, kepti aliejuje.

Parduotuvės

JAE darbo savaitė prasideda sekmadienį, o baigiasi ketvirtadienį, nors kai kurios įstaigos dirba ir šeštadieniais. Bankai dirba nuo 8 val. iki 15 val. nuo šeštadienio iki trečiadienio. Bankomatai, kurių gausu miestuose, veikia visą parą. Parduotuvės dirba kiekvieną dieną nuo 9 val. iki 22 val., išskyrus penktadienį, kai parduotuvės atsidaro popiet. Jungtiniai Arabų Emyratai tituluojami apsipirkinėjimo rojumi. Pagrindiniai prekybos centrai – Abu Dabis ir Dubajus.

Temperatūra

JAE vyrauja subtropinis sausas klimatas. Šalyje visuomet giedra ir saulėta, kiek šalčiau rytiniuose kalnuose. Beveik visus metus temperatūra aukšta, lyja retai ir nereguliariai, dažniausiai žiemos mėnesiais tarp lapkričio ir kovo. Vasaros metu temperatūra skirtingose šalies dalyse yra nuo 10 iki 50 laipsnių. Geriausias laikas keliauti į Jungtinius Arabų Emyratus yra lapkričio–balandžio mėnesiai, kuomet temperatūra svyruoja apie 24– 30 laipsnių šilumos dieną ir 13 laipsnių naktį. Gerkite daug vandens, naudokite priemones nuo saulės, tinkamai apsirenkite ir pasiruoškite.

 

Miestas/

Mėnuo

Sausis

Vasaris

Kovas

Balandis

Gegužė

Birželis

Dubajus

Max. 22

Min. 14

Max. 24

Min. 15

Max. 28

Min. 17

Max. 33

Min. 21

Max. 37

Min. 24

Max. 39

Min. 27

 

Miestas/

Mėnuo

Liepa

Rugpjūtis

Rugsėjis

Spalis

Lapkritis

Gruodis

Dubajus

Max. 41

Min. 30

Max. 41

Min. 30

Max. 39

Min. 27

Max. 35

Min. 24

Max. 30

Min. 20

Max. 26

Min. 15

 

Saugumas

Nusikalstamumas šalyje labai žemas, tai yra saugi valstybė, tačiau turėtumėte atkreipti dėmesį į kai kuriuos dalykus. Vaistai nuo skausmo ir antidepresantai šalyje pripažinti kaip nelegalūs narkotikai. Už jų gabenimą ir turėjimą galite atsidurti kalėjime. Taip pat griežtai baudžiama jei vairuojate išgėrus. Kaip visada, kur bebūtumėte saugokite asmeninius daiktus, dokumentus ir techniką. Už vykstančių kartu vaikų iki 18 metų sveikatą, gyvybę ir priežiūrą atsako tėvai, globėjai arba vaiką lydintys asmenys.

Pinigai

JAE valiuta – Dirhamas. (AED). 1 dirhamą sudaro 100 filsų. 1 EUR – apie 3,7 AED.  Daugumoje prekybos vietų galima atsiskaityti eurais ar doleriais, tačiau valiutos konvertavimas bus ne jūsų naudai. Pinigus išsikeisite oro uoste, bankuose, valiutos keitimo punktuose. Populiaru atsiskaityti tarptautinėmis mokėjimo kortelėmis: American Express, Master Card, Visa.

Arbatpinigiai

Restoranuose įprasta palikti 10 procentų arbatpinigių nuo išleistos sumos, jeigu jie nėra įtraukti į sąskaitą. Arbatpinigiai duodami tik už aukštą aptarnavimo lygį. Viešbučiuose įprasta palikti 5-10 dirhamų. Rekomenduojama palikti arbatpinigių vietiniams gidams, autobusų vairuotojams.

Apytikslės vietinių restoranų, barų kainos

kava / arbata – apie 6 – 10 AED

pietūs arba vakarienė 1 asmeniui apie 100 – 500 AED

vanduo – 3 – 4 AED

Suvenyrai

 • aukso dirbiniai, dirbiniai su perlais;
 • sidabriniai durklai „kindžalai“;
 • kaljanai;
 • arabiška kava ir tradiciniai kavinukai;
 • parfumerija;
 • prieskoniai, saldumynai;
 • šaliai.

 

Artimiausia Lietuvos Respublikos atstovybė

23 Muhammad Mazhar Str., 5th floor Zamalek, Cairo

Arab  Republic  of  Egypt,

Tel. +20 2 2736 6461. Fax.: +20 2 2736 5130

El.paštas: amb.eg@urm.lt, consul.egypt@urm.lt

Internetinė svetaine: http://eg.mfa.lt