+370 611 31815 info@westorient.lt facebook

Portugalija ir Madeira - fado dainų kraštas ir amžino pavasario sala (11 d.)

Data: 2019 10 09 - 19

Kaina: 1050 EUR + skrydžio bilietas nuo 280 EUR

Lisabona -  Sintra – Capo da Roca – Obidosas – Alkobasa – Nazarė – Batalija – Portas – Gimarainsas –  Koimbra – Tomar – Fatima – Funšalis –Monte - Kamara de Lobosas – Kabo Džirao – Porto Monizas –Sao Vincente -  Kural das Freiras vulkano krateris – Eira do Serrado - Arieiro kalnas – Balkoes levada – Santana –Sao Lourenco pusiasalis

 • Portugalijos gamta - nuostabi, tačiau ir šios šalies miestai žavesiu neatsilieka. Vieni jų alsuoja istorija ir mena didingus karalystės laikus, kiti vilioja baltutėliais namukais, dar kiti - tiesiog jaukūs pasivaikščiojimams siauromis senamiesčių gatvelėms.
 • Sintra - buvusi Portugalijos karalių vasaros rezidencija, daugelio laikoma viena didingiausių šios šalies vietų.
 • Portas laikomas vieno geriausiai pasaulyje žinomų tradicinių portugališkų produktų, portveino, tėvyne.
 • Gimarainšas -  buvo pirmoji Portugalijos sostinė ir neretai vadinamas miestu, kuriame gimė portugalų tauta.
 • Viduramžiais beveik šimtmetį Koimbroje buvo įsikūrusi Portugalijos sostinė. Koimbros universitetas, įkurtas 1290 m., yra seniausias šalyje.
 • Tamplierių ordino 1157 metais įkurtas Tomar dar ir šiandien garsėja 1162 metais pastatytu ir 1984 metais į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įtrauktu Kristaus vienuolynu.
 • Madeira – sala Atlanto vandenyne, priklausanti Portugalijai ir dar vadinama „Atlanto vandenyno perlu“. Tai sala, kuri garsėja savo Madeiros vynu, Naujųjų šventimu su įspūdingais fejerverkais (kurie beje yra įrašyti į Gineso rekordų knygą), švelniu klimatu, stulbinančiais kraštovaizdžiais.
 • Kristupas Kolumbas šioje saloje mokėsi navigacijos ir planavo kelionę.
 • Garsus futbolininkas Christiano Ronaldo yra kilęs iš Madeiros.

 

1 diena. Vilnius – Europos miestas – Lisabona.

Skrydis Vilnius – Europos miestas – Lisabona. Nakvynė viešbutyje.

2 diena. Lisabona.

Pusryčiai. Ekskursija po Portugalijos sostinę Lisaboną, išsidėsčiusią ant septynių kalvų prie Težo upės žiočių. Didžiojoje Lisabonoje, aprėpusioje daugelį aplinkinių gyvenviečių, gyvena beveik 2 mln. žmonių. 1755 m. per žemės drebėjimą iki pamatų sugriautas dailių, kruopščiai suplanuotų gatvių išraižytas sostinės centras Baiša datuojamas XVIII a. Iš abiejų pusių centrą supančios kalvos su siauromis Alfamos ir Bairo Alto gatvelėmis daro miestą išskirtinį ir jaukų. Dar nuo šlovingų geografijos atradimų laikų Lisabona, kai ji buvo ir pasaulinės prekybos centras, yra svarbus uostas. Šiandien dokai perkelti kitur, bet istoriniai Belemo paminklai liudija ypatingą miesto jūrinę praeitį. Belemo kvartalo simbolis – elegantiškas penkiaaukštis *Belemo bokštas, nuo kurio kadaise išplaukdavo karavelės naujųjų žemių ieškoti; 52 m aukščio paminklas Atradėjams, *Šv. Jeronimo vienuolynas. Tęsiame pažintį su Lisabona: gražiausios naujojo miesto aikštės – Rossio, Comercio ir Restauradores, Libertade gatvė; Šv. Justo *keltuvas, XX a. pr. įrengtas kaliojo metalo liftas su filigrano puošmenomis jungia Baišos rajoną su Karmelitų aikšte; karmelitų vienuolyno griuvėsiai. Viduramžių dvasia alsuojantis Alfamos kvartalo siaurų gatvelių, akligatvių ir stačių laiptų labirintas šiek tiek primena šiaurės Afrikos miestus. Lisabonos lopšys – Šventojo Jurgio tvirtovė, pradėta statyti V a. Nuo jos sienų atsiveria neužmirštami vaizdai; populiari nedidelė Šv. Antano bažnyčia tariamai stovi namo, kuriame gimė šv. Antanas, vietoje; Lisabonos Se katedra – seniausia miesto bažnyčia ir vienas didžiausių romaninio stiliaus statinių mieste. Trijų požeminių smūgių XIV a., žemės drebėjimo 1755 m. suniokotos ir ištisus amžius remontuotos katedros architektūros elementai yra įvairių stilių pynė. Nakvynė viešbutyje Lisabonoje.

3 diena. Sintra – Capo da Roca.

Pusryčiai. Vykstame į Sintrą, kuri šešis šimtmečius buvo mėgstama Portugalijos monarchų rezidencija ir populiariausia turtingų Lisabonos gyventojų vasarojimo vieta, įkvėpusi lordą Baironą, kuris ją pavadino Edeno sodu. Sintroje prasideda ratu per miškingus Sintros kalnus vedantis maršrutas. Pro milžiniškų samanotų riedulių kraštovaizdį pamatysime kvapą gniaužiančių Atlanto pakrantės ir Težo žiočių vaizdus. Karališkuosieji rūmai su keistais kūgio formos kaminais. Šie rūmai iškilo maurų valdovų buveinės vietoje ir tapo mėgstamiausiu dvariškių vasaros prieglobsčiu. Iki pat XX a. pabaigos čia buvo karališkosios šeimos rezidencija. 1995 m. Sintra įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, šiandien Sintra sulaukia tūkstančių lankytojų ištisus metus. Pavaikščiosime senamiesčio gatvelėmis, aplankysime *Palacio da Pena – XIX a. įvairių architektūrinių stilių rūmus, pastatytus kunigaikščiui Ferdinandui II, kuris pageidavo sujungti kuo daugiau keistybių iš viso pasaulio. Vykstame į Capo da Roca – labiausiai į vakarus nutolusį žemyninį Europos tašką. Vykstame Kaskaiso (Cascais) link, trumpam sustodami prie Pragaro burnos (Boca do Inferno) pasigrožėti, kaip jūra veržiasi į uolų plyšius ir urvus, sukeldama griausmingą garsą ir įnirtingai taškydama purslus. Kaskaisas jau daugiau nei šimtmetį poilsiautojus masina smėlio paplūdimiais, o banglentininkai jį mėgsta dėl didelių bangų ir tinkamo vėjo. Laisvas laikas. Vakarą praleisime viename fado restoranų, klausydamiesi tradicinių graudžių portugalų dainų (už papildomą mokestį). Nakvynė viešbutyje Lisabonoje.

4 diena. Obidosas – Alkobasa – Nazarė – Batalija – Portas.

Pusryčiai. Vykstame į Obidosą, žavų ir jaukų storų sienų apsuptą miestelį su baltutėliais namais. Kadaise Obidosas tapo karališkąja dovana – šią pilį Portugalijos karalienei Izabelei padovanojo karalius Denis I.Viena iš įdomių Obidoso atrakcijų yra pasivaikščiojimas istorinėmis miesto sienomis. Vykstame į Alkobasą (Alcobaca), kuri išgarsėjo pradėjus statyti didžiausią Portugalijoje vienuolyną ir bažnyčią. *Alkobasos vienuolynas (Mosteiro de Santa Maria de Alcobaça) ne tik vienas svarbiausių vienuolynų Portugalijoje, bet ir gali didžiuotis didžiausios bažnyčios šioje šalyje titulu. Vienuolynas buvo įkurtas XII a. Jis buvo svarbus formuojantis portugalų tautai. Trumpas sustojimas Nazarėje – žvejų kaime su nuostabiu paplūdimiu, atsirėmusiu į stačias uolas. Čia laikomasi tradicijų: žvejai vis dar rengiasi languotais marškiniais ir megztomis kepurėmis su bumbulu, jų žmonos segi kelis pasijonių sluoksnius, jie tebeado tinklus ir ant vielinių grotelių paplūdimyje vytina žuvis. Vykstame į Bataliją (Batalha), kur yra į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktas portugalų gotikos šedevras – Santa Maria da Vitoria dominikonų *abatija. Šviesaus kalkakmenio vienuolynas buvo pastatytas istorinei Jono I pergalei 1385 m. pagerbti. Vienuolyne esančio Įkūrėjo koplyčioje ilsisi Jono I, jo anglės žmonos Filipos iš Lankasterio ir jų sūnaus Henriko Jūrininko palaikai. Nakvynė viešbutyje Porte.

5 diena. Portas.

Pusryčiai. Jau nuo romėnų laikų Portas puikiai vertėsi iš prekybos. IX a. miestas greitai atsikratė maurų ir pasipelnė aprūpindamas maisto atsargomis čia sustojusius į Šventąją žemę vykstančius kryžiuočius. Portui teko ir dalis Portugalijos XV–XVI a. jūrinių atradimų sukauptų turtų. Pelningos prieskonių imperijos netektį vėliau kompensavo vyno prekyba su Britanija. Šis tebeklestintis pramoninis centras ir antras pagal dydį Portugalijos miestas derina pramonę su žavesiu. Porto istorinis centras įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Ekskursija po Portą, išsidėsčiusį abiejuose Doro upės krantuose: gražioji Aliados gatvė ir Sao Bento stotis, Ribeira – senasis Porto siaurų gatvelių labirintas ir krantinė,Bolsa – neoklasikiniai XIX a. rūmai, juose kadaise buvo įsikūrusi Porto birža. Aplankome turtingiausią Porte *Šv. Pranciškaus bažnyčią su auksu tviskančiais barokiniais altoriais. Bažnyčios interjeras gausiai puoštas paauksuoto medžio raižiniais. Porto simbolis – 78 m aukščio Clerigos bokštas. Porto katedra, kuri net ir gerokai pakitusi XVII–XVIII a., panašesnė į tvirtovę.  Persikeliame į kairįjį Doro upės krantą, kuriame kamštinio ąžuolo statinių prikrautos baržos primena, kad krantinėje yra 58 vyno rūsiai, kur laikomas garsusis Porto vynas. *Aplankome vieną garsiųjų Porto vyno rūsių. Nakvynė viešbutyje Porte.

6 diena. Gimarainsas –  Braga - Bom Jesus do Monte.

Pusryčiai. Vykstame į Gimarainsą (Guimaraes), vadinamą tautos lopšiu, buvusią Portugalijos sostinę. Jos išskirtinės pilies kontūrai puikuojasi Portugalijos herbe. Gerai išsilaikiusio miesto centro siauros gatvelės puikiai tinka pasivaikščioti. Akmenimis grįsta Rua de Santa Maria gatvė apstatyta senamiesčio namais, kuriuos puošia įmantrios skulptūros. Gimarainso pilies milžinišką pagrindinį bokštą juosia aštuoni dantyti bokštai, ryškūs miesto panoramoje. Šioje pilyje gimė pirmasis Portugalijos karalius Alfonsas Užkariautojas. Vykstame į netoli Bragos esantį Bom Jesus do Monte – įspūdingiausią Portugalijos šventovę, statytą 1784–1811 m. Iki XV a. statytos bažnyčios galima lipti laiptais arba per 3 minutes pasikelti 1882 m. sumontuotu ir iki šiol puikiai veikiančiu hidrauliniu *funikulieriumi. Grįžtame į Portą. Laisvas laikas. Nakvynė viešbutyje Porte.

7 diena. Koimbra – Tomar – Fatima - Lisabona.

Pusryčiai. Vykstame į Koimbrą (Coimbra). Ekskursija po daugelio poetų aprašytą buvusią Portugalijos sostinę Koimbrą, įsikūrusią prie Mondego upės. Aplankome seniausią (1290 m. įkurtą) šalies universitetą, jo įspūdingą *biblioteką su puikiais barokiniais paauksuoto medžio baldais bei *aktų salę, tvirtovę primenančią *katedrą, Santa Cruz vienuolyną (XII a.). Ketvirtadalis miesto gyventojų yra studentai, dažnai tebevilkintys juodais apsiaustais su peiliu padarytais įpjovimais, kurių yra tiek, kiek kartų studentas patyrė nelaimingos meilės kančias. Po pietų vykstame į Tomarą, kurį 1157 m. įkūrė pirmasis Tamplierių ordino Portugalijoje magistras Gualdimas Paisas. 1160 m. Didžiojo Tamplierių ordino magistro įkurtame Kristaus *vienuolyne galima aptikti vienuolių – riterių pėdsakų. Vykstame į Fatimą – garsią religinę šventovę. Mergelės Marijos apsireiškimo trims piemenims vietovė tapo viena svarbiausių Europos piligriminių vietų. Pasirodymo koplyčia žymi pasirodymų vietą. Mergelės Marijos skulptūros karūnoje saugoma kulka, kuria 1981 m. pasikėsinta į Joną Paulių II. Nakvynė viešbutyje Lisabonoje.

8 diena. Lisabona – Funšalis – Monte - Kamara de Lobosas – Kabo Džirao – Žardin do Mar - Porto Monizas – Sao Vincente.

Pusryčiai. Skrydis į Madeiros sostinę Funšalį (Funchal)Madeira – vulkaninės kilmės žaliuojantis atogrąžų rojus, amžinojo pavasario ir gėlių sala. Saloje į akis krenta bananų plantacijos, čia spaudžiamas visame pasaulyje garsus Madeiros vynas. Madeiroje puikus klimatas: dėl Atlanto vandenyno vėsos vasaros čia nebūna labai karštos. Visus metus oro temperatūra Madeiroje svyruoja tarp 19 ir 25 laipsnių šilumos. Tikro lietaus beveik nebūna. Pakilus į kalnus pasitinka tirštas rūkas, krenta dulksna. Drėgmės daug, todėl augmenija įspūdingai žalia. Iš lygumų atvažiavusiam turistui labai neįprastai atrodo Madeiros reljefas. Tiesaus, nekalnuoto keliuko čia neįmanoma rasti net miesteliuose. Vietinių gyventojų nameliai įkurdinti kalnų terasose, čia pat kelių žingsnių sklypeliuose noksta bananai, vynuogės, auga cukranendrės. Stebina 1818 m aukščio Arieiro viršukalnė. Pietuose stūkso aukščiausias Europos skardis – Žirao kyšulys. 580 m virš Atlanto vandenyno iškilusioje jo apžvalgos aikštelėje su permatomomis grindimis vaikščioti truputį nejauku, bet saugu. Šiaurinėje salos dalyje ypač daug krioklių. Ties Porto Monizu vandenynas bauginamai audringas. Madeiros salos keliai geri, jų tinklas puikiai išplėtotas, o tuneliai per kalnus – įspūdingi. Madeiroje gausu gėlių – žydi kinrožės, agavos, protėjos, anturiai, o strelicijos ir orchidėjos tapo salos simboliais. Saloje yra labai mėgstamos jūrų gėrybės – tunai, dorados, kalmarai, tačiau pačios ypatingiausios yra durklažuvės espados. Šios baisios juodos žuvys su didelėmis išsprogusiomis akimis plaukioja vandenyne 800 m gylyje ir tik naktį pakyla į 500 m gylį, tada jas gaudo žvejai. Keptos svieste su bananais arba marinuotos vyne su česnaku ir iškeptos alyvuogių aliejuje – labai skanios. Saloje auga mažieji bananai, papajos, pasifloros, mangai, avokadai, bet ypatingiausi – banananasai – ypatingas banano ir ananaso hibridas, turintis banano formą, panašų į ananasą žalią paviršių ir abiejų vaisių maišytą skonį. Lauktuvėms iš Madeiros vežami vietos saldumynai, tradiciniai siuvinėti rankšluosčiai, butelis gero Madeiros vyno. Funšalio širdis – ištaiginga Avenida Arriaga alėja; Amatininkų turgus, kuriame savo gėrybių parduoti susirenka gėlininkai, krepšių pynėjai, ūkininkai ir žvejai iš visos Madeiros. Dengto triaukščio turgaus pastato atvirame kieme kunkuliuoja spalvingas salos gyvenimas. Esant galimybei aplankysime senąją Blandy vyno *daryklą, kur pamatysime, kaip Madeiros vynas kaitinamas karšto vandens vamzdžiais. Čia galima paragauti vyno, pagaminto prieš 150 metų, taip pat jaunesnio (pigesnio) aukščiausios klasės vyno. Vykstame į vakarinę salos dalį, kur aplankysime gražiausias vietas, miestus ir miestelius. Kamarą de Lobosas (Camara de Lobos) miestelis, kuriame gyvena apie 2000 žmonių ir beveik visi miestelio vyrai yra žvejai. Kaimelio gyventojai savo dienas leidžia ant uolėtų Madeiros pakrančių laukdami lemtingos akimirkos, kada savo rankomis ištrauks dienos laimikį. Kamara de Loboso vandenyse gaudoma tradicinė Madeiros žuvis – espada. Ši ypatinga žuvis yra itin sunkiai pagaunama. Šią vandenyno karalienę būtų įmanoma sužvejoti ne tik Madeiroje, bet ir dar vienoje pasaulio vietoje. Miestelio atmosfera atspindi gyventojų kasdienybę. Net jauki bažnytėlė, kurioje vietiniai madeiriečiai meldžia geresnio laimikio, yra pasipuošusi paveikslais su žvejybos simboliais, o visame paplūdimyje prikabinta džiovinamų žuvų. Kabo Džirao (Cabo Girao) stiklinis skardis – viena iš garsiausių Madeiros vietų, esanti 580 m aukštyje virš vandens. Tai pats aukščiausias iškyšulys Europoje ir net antras pagal dydį visame pasaulyje. Nuo šios nuostabios vietos saulėtą dieną atsiveria nepaprastos Kamara de Loboso ir Funšalio miestų panoramos, o žvelgiant tiesiai prieš akis atsiveria begalinis vandenynas, kurio horizontas, atrodo, susilieja su dangaus mėlynumu. Kabo Džirao užgniaužia kvapą net daug mačiusiems keliautojams, atskleisdamas visą Madeiros gamtos spalvų paletę ir rojų primenančios salos grožį. Vykstame į Porto Monizą (Porto Moniz), kur išvysime natūralius uolų baseinus. Vulkaniniai baseinai susiformavo išsiveržus ugnikalniui ir lavai pasiekus vandenyną. Lava greitai atvėso ir, subėgusi į bazaltinių uolienų plyšius, sukūrė bangų skalaujamas maudykles, kuriose galima maudytis ir šiandien. Keliaujant į šią vietą ne sezono metu, išsimaudyti gal ir nepavyks, nes baseinai uždaromi dėl milžiniškų 10 m aukščio vandenyno bangų, užliejančių vulkaninius baseinus. Vykstame Funšalio link. Trumpas sustojimas Serra de Aqua miestelio tavernoje, kurioje *ragausime skaniausio punšo saloje. Šio tradicinio salos gėrimo namuose turi kiekvienas vietinis gyventojas. Jis tampa vis populiaresnis ir tarp turistų, beveik toks pat populiarus kaip ir dažniausiai iš šalies eksportuojamas Madeiros vynas. Punšas turi senas tradicijas. Jis gaminamas iš medaus, citrinų sulčių, cukranendrių spirito – romo bei kartais šviežių pasiflorų sulčių. Nakvynė viešbutyje Funšalio apylinkėse.

9 diena. Kural das Freiras vulkano krateris – Eira do Serrado - Arieiro kalnas – Balkoes levada – Santana –Sao Lourenco pusiasalis.

Pusryčiai. Vykstame prie Kural das Freiras (Curral das Freiras) vulkano kraterio. Jo pavadinimą išvertus iš portugalų kalbos reiškia Vienuolių slėnis. Taip yra todėl, kad beveik prieš 500 metų šioje vietoje vienuolės slėpėsi nuo piratų išpuolių. Ilgą laiką buvo manoma, jog ši vieta, tai ugnikalnio kraterio dugnas. Eira do Serrado – apžvalgos aikštelė, iš kurios atsiveria dar vienas unikalus peizažas. Matysite didingus kalnus bei jų apsuptyje įsikūrusį cukrinių namukų kaimelį – Kuralį. Vykstame prie Arieiro kalno (Pico do Arieiro) – trečio aukščiausio salos kalno (1810 m). Įspūdingas kelias driekiasi stačiomis įkalnėmis, apaugusiomis kvapiaisiais eukaliptais ir lauramedžiais. Ties 900 m aukščiu, prieš pakildami į saulėtą vulkaninių uolų kraštovaizdį, pasitiksime debesų liniją ir kelias minutes skendėsime miglos verpetuose. Viršuje atsiveria nuostabūs debesyse paskendusių slėnių ir kalnų smailiomis it peilio ašmenys viršūnėmis vaizdai. Giedromis dienomis matyti ir Ruivo kalnas, sujungtas su Arieiru 10 km taku. Ypač giedrą dieną galima įžiūrėti kaimyninę Porto Santo salą, nutolusią apie 48 km nuo Madeiros. Balkoes levada (Levada Balcoes)– 1,5 km. levada, kuria eidami grožėsimės nuostabiais vaizdais. Levados – tai drėkinimo kanalai. Jų apstu Madeiros saloje. Levadų pagalba yra surenkamas šaltinių ir lietaus vanduo, kuris gausiai iškrenta šiaurinėje ir vakarinėj Madeiros dalyje. Jis nukreipiamas į salos pietrytinę dalį, kurioje kritulių būna nedaug bei yra gėlo vandens trūkumas. Pastaroji dalis yra palankesnė gyvenimui bei žemės ūkiui, pavyzdžiui cukranendrių auginimui. Jau XVI amžiuje portugalai pradėjo statyti levadas bei naudoti jas agrikultūriniams reikalams. Kaip žinia, Madeira yra labai kalnuota, todėl levadų statyba nebuvo lengvas užsiėmimas. Daugelis levadų yra tiesiog įpjautos į kalno kraštus. Šaltiniai sako, kad iš viso yra apie 40 km tunelių, kurie buvo iškasti, kad galėtų pratiesti levadas. Vykstame į Santaną. Šiame miestelyje stovi daugiau nei 100 trikampių namų šiaudiniais stogais. Visas miestelis – lyg muziejus po atviru dangumi. Nors jau daug metų namukuose niekas nebegyvena, jie puikiai išsilaikę ir stebina savo kiekiu. Soduose šalia namukų vis dar auga gėlės, vaismedžiai ir daržovės. Lyg nuo praėjusio amžiaus niekas nebūtų pasikeitę. Sao Lourenco pusiasalis, labiausiai į rytus nutolęs salos taškas. Ši vieta dažnai vadinama „marsu“ dėl savo uolienų iškilusių virš Atlanto vandenyno. Šioje vietoje atsiskleidžia rytietiškas salos tipas: vingiuoti susiaurėjimai, pusiasalio gale yra švyturys. Kelyje yra plati Atlanto vandenyno panorama, spalvingos uolos, gaivus jūros oras. Vaizdai užburia. Nakvynė viešbutyje Funšalio apylinkėse.

10 diena. Funšalis. Poilsis prie jūros arba galima *vykti į Funšalį ir Montę. Monte (Monte) – miestelis, garsus savita 150 metų senumo transporto priemone toboganais. Montės gyventojai, norėdami išnaudoti savo landšaftą, sumąstė pasivažinėjimą toboganais. Tai pintos beratės rogės, kurias nuo labai aukšto kalno mažytėmis siauromis gatvelėmis žemyn vairuoja 2 vadeliotojai. Tai turbūt vienintelė tokia atrakcija pasaulyje. Taip pat galima vykti į delfinų stebėjimą Atlanto vandenyne.  Nakvynė viešbutyje Funšalio apylinkėse.

11 diena. Madeira – Europos miestas – Vilnius.

Pusryčiai. Priklausomai nuo skrydžio laiko išvykstame į  oro uostą. Skrydis į Vilnių.

 

Kelionės kaina 1050 eurų + skrydžio bilietas nuo 280 eurų.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • Pažintinė kelionė mini autobusu pagal nurodytą programą.
 • Lėktuvo bilietas Lisabona – Funšalis.
 • 10 nakvynių 3* viešbučiuose.
 • 10 pusryčių (esant ankstyvam išvykimui –  pusryčių paketas).
 • Lietuviškai kalbančio kelionės vadovo paslaugos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

 • Lėktuvo Vilnius – Europos miestas – Lisabona/Madeira - Europos miestas – Vilnius bilietai (nuo 280 eurų su rankiniu 8 kg ir  registruotu 23 kg bagažu).
 • Už (*) pažymėtus objektus mokama papildomai (apie 150 eurų).
 • Medicinos išlaidų draudimas, pietūs, vakarienės, arbatpinigiai, draudimas, kitos nepaminėtos išlaidos.
 • Priemoka už vienvietį kambarį 310 eurų.

Pastabos:

 • Aviabilietai nekeičiami, pinigai už juos negrąžinami, pavardės keitimas už papildomą mokestį.
 • Kai kurių lankomų objektų gidų paslaugos teikiamos už papildomą mokestį.
 • Kelionės programa, objektų lankymo tvarka, mokamų objektų skaičius ir kainos gali kisti.
 • Grupės dydis - 12 - 14  keliautojų. Vykstant mažesniam keliautojų skaičiui kelionės kaina gali keistis.