+370 611 31815 info@westorient.lt facebook

Roma - kitoks savaitgalis Amžinajame mieste (4 d.)

Spausdinti PDF Atsispausdinti kelionės aprašymą

Data : 2020 09 05 - 08

Kaina: 320 Eur + skrydžio bilietas nuo 150 Eur.

1 diena Vilnius – Roma: klasikinė ekskursija po istorinį miesto centrą (Romėnų formumas ir Koliziejus, Venecijos aikštė, Trevi fontanas, Ispanijos aikštė).

Skrydis į Romą. Viešuoju transportu *vykstame į miesto centrą. Įsikurę viešbutyje pradėsime pažintį su nuostabiąja Roma. Per Italijos viduryje esančią Lacijaus (Lazio) sritį teka legendomis apipintas Tibras (Tevere). Šios upės krantuose prieš pustrečio tūkstančio metų buvo įkurtas vienas seniausių pasaulio miestų - dabartinė Italijos sostinė Roma. Tai yra trečias turistų lankomiausias miestas Europos Sąjungoje ir aštuntas pagal šį rodiklį pasaulyje. Miesto istorinis centras yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Daugelis miesto objektų patenka tarp 50-ies pasaulio žmonių lankomų turistinių objektų. Šiame nepaprastame muziejiniame mieste didžiausią įspūdį sukelia senovės Romos laikų statiniai. * Koliziejus (Colosseo) - tai vienas didingiausių Romos architektūros ir inžinerijos pavyzdžių, Romos forumas (Foro Romano) - didelis architektūrinis ansamblis, išsidėstęs tarp Kapitolijaus ir Palatino kalvų. Beveik visi čia esantys pastatai siekia Romos respublikos laikus. Ansktyvosios respublikos laikais forumas buvo chaotiška vieta su maisto prekystaliais, viešaisiais namais, šventyklomis ir senato posėdžių sale. II a. pr. Kr. buvo nuspręsta, kad Romai reikia tinkamesnio centro, todėl vietoj maisto prekybos vietų forume atsidarė verslo centrai ir teismai. Imperijos laikais forumas išliko ceremonijų centru. Imperatoriai atnaujindavo senus pastatus, statydavo naujas šventyklas ir paminklus. Forumo reikšmė išaugo vėlyvaisiais Respublikos ir Imperijos metais. Tai buvo turbūt gražiausia ir įspūdingiausia miesto vieta: gausybė šventyklų, triumfo arkų, paminklų, rūmų. Venecijos aikštėje išsiskiria didingas Tautos altorius, o Trevi fontano kaskados ir įmestos monetos, ne vieną miesto svečią dar kartą sugrąžino į Amžinąjį miestą. Ispanijos aikštė (Piazza di Spagna) - viena gražiausių Romos ir visos Italijos aikščių. Pavadinta Ispanijos vardu dėl šalia įsikūrusios Ispanijos ambasados prie Šventojo Sosto. Aikštės centre yra nuostabus barokinis valtelės formos fontanas, kurį sukūrė P. Berninis. Monumentalūs Ispanijos laiptai yra ilgiausi ir plačiausi Europoje. 138 laipteliai jungia Ispanijos aikštę su viršuje esančia Švč. Trejybės bažnyčia (Chiesa della Trinita dei Monti). Pavasarį Ispanijos laiptai puošiami azalijomis, o 1986 - 2003 m. čia vykdavo madų šou. Kondočių gatvė (Via Condotti) patiks visiems, kurie domisi naujausiais dizainerių darbais, o tie , kurie pavargs nuo blizgančių vitrinų, gali užsukti į netoli esančią "Antico Caffe Greco" kavinę, kurią itin mėgo A. Mickevičius, N. Gogolis, Dž. Baironas, K. Briulovas. Kvapnios kavos aromatas nukels jus į XVIII a. Romą. Nakvynė viešbutyje.

2 diena Roma : Borgezės galerija, ezoterinis Liberty stiliaus Kopede (Coppede`) kvartalas, Popolo aikštė, Panteonas, Navonos aikštė.

Pusryčiai. Tolesnė pažintis su svarbiausiais Romos muziejais. *Borgezės galerija (Galeria Borghese) (būtina išankstinė rezervacija) - Borgezių vila buvo pastatyta 1609 - 1613 m. architekto F. Ponzio pagal kardinolo S. Borgezės užsakymą. Scipionė Borgezė buvo pradėjęs kaupti nuosavą meno darbų kolekciją, buvo skulptoriaus P. Berninio globėjas ir M. Karavadžo dailės mėgėjas. Padedamas savo pusbrolio popiežiaus Pauliaus V S. Borgezė greitai sukaupė solidžią kolekciją. Muziejaus kolekcija reikšminga antikinių ir italų renesanso ir baroko menininkų (ypač Berninio ir Karavadžo) darbais, muzikos instrumentų kolekcija. Liberty stiliaus Kopede kvartalas išsiskiria manieringo grožio statiniais, pilnas netikėtumų ir ezoterinių mįslių. Kvartalas pastatytas 1913-1927 m. pagal architekto Džino Kopede (Gino Coppede`) idėją. Tai 18 ištaigingų rūmų ir 27 mažesnių statinių ansamblis, pasaulyje neturintis analogų. Pastatų fasaduose susilieja gamtos, antikos, baroko, viduramžių elementai, fantazijos, mistikos ir ezoteriniai sprendimai. Panteonas (Pantheon) - šventykla, antikos laikais buvo vadinta Dievų namais. Daugybę amžių mokslininkus glumina ir nuostabą kelia Romos Panteono kupole esanti didžiulė 9 m skylė. Panteone taip pat yra dviejų Italijos karalių – Vittorio Emanuele II ir Umberto I – kapai. Navonos aikštė (Piazza Navona) vadinama gražiausia barokine aikšte. XVII a. popiežius Inocentas X užsakė pastatyti naują bažnyčią, rūmus ir fontaną. Gražiausią aikštės fontaną - Keturių upių fontaną (Fontana dei Quattro Fiumi) sukūrė Dž. Bernini. Fontaną puošia keturių didžiausių pasaulio upių (Nilo, La Platos, Dunojaus ir Gangos) alegorinės figūros, sėdinčios ant uolų po obelisku. Rajonas aplink Navonos aikštę vadinamas centro storico (istoriniu centru). Rajonas suklestėjo XV a. Renesanso ir baroko laikais čia gyveno kunigaikščiai, popiežiai ir kardinolai, taip pat dailininkai ir amatininkai. Nakvynė viešbutyje.

3 diena Roma : Vatikano muziejai ir Šv.Petro bazilika, Šv. Angelo pilis, Geto kvartalas, Tibro sala, Trasteverė.

Pusryčiai. Ekskursiją į mažiausią pasaulio valstybę Vatikaną. Nors Vatikanas yra labai mažas, tačiau turi savo gvardiją, pinigus, pašto ženklus ir kitus savarankiškos valstybės atributus. Lankome *Vatikano muziejuje (Musei Vaticani) lankome sukauptą vieną iš didžiausių pasaulyje dailės kolekcijų, kurią sudaro įvairių epochų meno kūriniai: Egipto kolekcija, antikiniai graikų ir romėnų meno kūriniai, etruskų kolekcija, krikščioniškojo meno kūriniai (viduramžių, renesanso laikotarpių). Paminėtini šie eksponatai − vieni žinomiausių meno kūrinių pasaulyje − Mikelandželo freskos Siksto koplyčioje, Rafaelio freskos. Vatikano pinakotekoje eksponuojami vieni garsiausių krikščioniškojo meno paveikslų, kuriuos tapė Rafaelis, Leonardas da Vinčis, M. Karavadžas. Vatikano pasididžiavimas – Šv. Petro bazilika, laikoma didžiausia ir puošniausia katalikų bažnyčia pasaulyje. Iškilmių metu joje talpa apie 60 000 maldininkų. Nepaprastai didingas bazilikos kupolas, vadinamas šv.Petro kupolu, remiasi ant keturių kolonų. Po kupolu - Dž. Berninio šedevras - 29 m aukščio baldakimas. Bazilikos rūsiuose, kurių dalis likę iš senosios bazilikos, dalis iš dar senesnių laikų, įrengtos koplyčios, tarp kurių yra ir Lietuvių koplyčia. Rūsių grindyse, sienose ir nišose palaidoti popiežiai. Šv.Angelo pilis (Castel Sant'Angelo ) - antikos laikų statinys. Mauzoliejaus statyba buvo inicijuota 14-to Romos imperatoriaus Publijaus Elijaus Trajano Adriano ir jo šeimos narių. Būtent šiame mauzoliejuje buvo palaidotas Adrianas, jo šeima bei vėlesni įpėdiniai. Vėliau mauzoliejus buvo popiežių tvirtovė ir reprezentacinė būstinė, taip pat belaisvių kalinimo vieta. Žydų getas, jį būtina aplankyti, nes jis vienas iš seniausių pasaulyje, senesnis už jį tik Venecijos getas, Marcello teatras, vienintelis išlikęs antikinis teatras Romoje,Tibro sala, tarsi upe plaukianti didelė valtis. Salelės plotas visai nedidelis, tačiau joje įdomu pasivaikščioti. Visai šalia salos dar vienas įdomus Romos rajonas – Trasteverė. Labai bohemiškas, pilnas jaukių užeigų kvartalas puikiai tiks atsisveikinimui su svetinga Roma. Nakvynė viešbutyje.

4 diena Roma – Vilnius.

Pusryčiai. Priklausomai nuo skrydžio laiko viešuoju miesto transportu *vykstame į oro uostą. Skrydis į Vilnių.

Kelionės kaina 320 Eur + skrydžio bilietas nuo 150 Eur.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • Pažintinė kelionė lėktuvu pagal nurodytą programą.
 • 3 nakvynės 3* viešbučiuose, 2 - 3 vietų kambariuose.
 • 3 pusryčiai.
 • Lietuviškai kalbančio kelionės vadovo – gido paslaugos.
 • Miesto svečio mokestis.
Į kelionės kainą neįskaičiuota:
 • Skrydžio Vilnius - Roma - Vilnius bilietai nuo 150 eurų (10 kg rankinis bagažas įskaičiuotas, registruotas bagažas už papildomą mokestį).
 • Už (*) pažymėtus objektus mokama papildomai (apie 85 eurų).
 • Vietinių gidų paslaugos muziejuose.
 • Medicininių išlaidų draudimas, pietūs, vakarienės,visuomeninio transporto bilietai, kitos nepaminėtos išlaidos.
 • Priemoka už vienvietį kambarį - 60 eurų.
Pastabos:
 • Aviabilietai nekeičiami, pinigai už juos negrąžinami, pavardės keitimas už papildomą mokestį.
 • Kelionės programa, objektų lankymo tvarka, mokamų objektų skaičius ir kainos gali kisti.
 • Kai kurių lankomų vietovių ir objektų gidų paslaugos teikiamos už papildomą mokestį.
 • Grupės dydis – 10 – 12 keliautojų. Vykstant mažesniam keliautojų skaičiui, kelionės kaina gali keistis.


Spausdinti PDF Atsispausdinti kelionės aprašymą