+370 611 31815 info@westorient.lt facebook

Apulija - žavioji pietų Italijos paslaptis (8 d.)

Spausdinti PDF Atsispausdinti kelionės aprašymą

Data: 2021 04 18 - 25

Kaina: 780 EUR + skrydžio bilietas nuo 100 EUR.

Baris – Gargano pusiasalis: Viestė, Peskičis - Tremičio salos -  Monte Sant Andželo - San Džovani Rotondas -  Kastel del Montė -  Alberobelas – Ostūnis – Lečė -  Otrantas – Santa Maria di Leuka – Matera

Kelionės išskirtinumai:

 • Apulija – išskirtinis ir labai žavus Italijos regionas.
 • Pabuvosime Materoje – mieste, kuriame buvo nufilmuotas ne vienas filmas Biblijos tema.
 • Žavėsimės sniego baltumo Ostūni miestu ir barokiniu Lečės miestu.
 • Alberobelo mieste pasijausime tarsi būtume nykštukų karalystėje.
 • Kastel del Montės pilyje dvelks viduramžių dvasia ir paslaptys.
 • 6 vakarienės.

1 diena. Kaunas – Neapolis - Pestumas.

Skrydis iš Kauno į Neapolį. Vykstame į Pestumą. Nakvynė viešbutyje.


2 diena. Pestumas - Monte Sant Andželo - San Džovani Rotondas -  Kastel del Montė.

Pusryčiai. Ekskursija į Pestumą - Kampanijos regiono "graikiškąjį" paveldą, kur puikiai išsilaikė *šventyklos, skirtos graikų dievų triadai: šeimos ir vertybinių santykių globėjai, dievo Dzeuso žmonai Herai; saulės ir šviesos dievui Apolonui; išminties ir karo deivei Atėnei. Vykstame į Monte Sant Andželo (Monte Sant`Angelo) grotą. Į šią vietą turistus ir piligrimus traukia šv.Mykolo Archangelo grota, kurioje jis pirmą kartą pasirodė V a. Viduramžiais tai buvo viena lankomiausių piligriminių vietų po San Mišelio vienuolyno Normandijoje. Įspūdingoje grotoje, į kurią patenkama leidžiantis laiptais, šiandien yra šventykla, stebuklingas šaltinis, nuo seno garsėjęs gydomosiomis savybėmis. Šią vietovę lankė ne tik vienuoliai, popiežiai, bet ir normanų, Sicilijos, Neapolio, Italijos karaliai. San Džovani Rotondas (San Giovanni Rotondo) – Italijos piligriminė vieta, menanti čia 52 metus dirbusį tėvą Pijų – kapucinų kunigą vienuolį, turėjusį stigmų. Popiežius Jonas Paulius II jį paskelbė šventuoju. Šio vienuolio pastangomis San Džovani Rotonde buvo pastatyta ligoninių, slaugos ir piligrimų namų.  Vykstame į imperatoriaus Frydricho II statytą *Kastel del Montės (Castel del Monte) pilį - vieną tobuliausių viduramžių statinių. Joje prisiglausdavo karališkosios šeimos nariai medžioklės metu.1996 m. pilis buvo įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo objektų sąrašą. Vakarienė ir nakvynė.

3 diena. Gargano pusiasalis: Viestė, Peskičis.

Pusryčiai. Vykstame į Gargano pusiasalį (Promontorio del Gargano). Garganas labai skiriasi nuo visos Apulijos savo kraštovaizdžiu, augmenija, kalnais (didžioji Apulijos dalis visiškai plokščia) ir įspūdingomis iš jūros išnyrančiomis baltomis uolomis. Gargano pusiasalis - Italijos bato pentinas, apsuptas Adrijos jūros, išsiskiria savo kraštovaizdžiu – kalnų pievas keičia šimtamečiai miškai, kalnų miestelius pajūrio kurortai, uolėtas pakrantes smėlio paplūdimiai. Vaizdingas ir vingiuotas kelias eina per kalnus, bet atsiveriantys vaizdai neleis užsnūsti ar nuobodžiauti. Patrauklūs ir Gargano pusiasalio miesteliai: Viestė (Vieste) – Gargano pusiasalio turizmo centras – senas ir labai jaukus miestelis, kuris ypač atgyja vakarais. Siaurutės senamiesčio gatvelės, vingiuodamos tarp baltų viduramžių laikų pastatų, sukuria natūralų labirintą, kuriame tiesiog ir norisi „pasiklysti“. Šurmuliuojantys restoranėliai, nepakartojamas ore sklandantis itališkos virtuvės kvapas, netikėtose vietose į jūrą atsiveriančios terasos – sunku nesižavėti! Gargano perlu vadinamas Peskičis (Peschici) taip pat kasmet sulaukia daugybės keliautojų, tačiau priešingai nei Viestė, jis kur kas ramesnis ir tylesnis. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

4 diena. Alberobelas – Ostūnis.

Pusryčiai. Vykstame į Alberobelą (Alberobello). Apulijos regiono tradicinį kraštovaizdį paįvairina simpatiški kūgeliai – truliai, tradiciniai kaimo vietovių statiniai, būdingi šiam regionui. Truliai buvo statomi nenaudojant jokių rišamųjų medžiagų, jie iškildavo tiesiog dedant akmenį ant akmens, dėl to jie nedideli. Šiandien UNESCO saugomame žaviajame Alberobelo senamiestyje stovi apie 450 trulių. Apulijos brangakmenį -  Ostūnį (Ostuni) vadina „Baltuoju miestu“. Ostūnis įsikūręs itin gražioje vietoje ant trijų kalvų, o iki Adrijos jūros pakrantės vos keletas kilometrų. Keliautojus pakeri nepakartojamas vaizdas – akinančiai baltos, ant kalvos įsikūrusio miesto sienos, siauros gatvelės. Paklaidžiosime senovinių siaurų gatvelių labirintais, vedančiais pro baltutėlius namus, barus ir restoranus, kuriuose galima paragauti tradicinių Apulijos patiekalų. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Lečės apylinkėse.

5 diena. Lečė - Otrantas - Santa Maria di Leuka.

Pusryčiai. Esant galimybei, lankysime grasiam italų dainininkui Al Bano Carrisi priklausantį vyno *ūkį. Toliau vykstame į nedidelį, barokine architektūra žavintį Lečės (Lecce) miestelį. Lečė laikoma vienu gražiausių Italijos miestų ir dažnai vadinama Pietų Italijos baroko ledi. Abejingų nelieka ne tik unikaliai šio miesto baroko architektūrai, pastatams, bažnyčioms ir paminklams, bet ir meniškai miesto aurai. Bažnyčios, puošnūs vartai, arkos ir net privačių namų balkonai  turi baroko architektūros elementų. Senamiestį puošia seminarijos rūmai, vyskupo rūmai ir katedra. Šis iš pažiūros vientisas pastatų ansamblis iš tikrųjų buvo statomas keletą šimtmečių. Vysktame į Ortantą. Šiame mieste saulė teka anksčiau nei bet kuriame Italijos mieste. Otrantas ilgus šimtmečius buvo svarbiu Romos imperijos uostu, o viduramžiais jungė Venecijos Respubliką su Balkanais. Vis dar tūkstančius istorijų seka garsioji katedros mozaika, žingsnius atkartoja akmeninės senamiesčio gatvės ir link jūros vedantys skersgatviai, neliksite abejingi akinančiai viduržemio jūros saulei ir smaragdiniam j9ros vandeniui. Vykstame į Santa Maria di Leuka - tolimiausią Italijos kabluko tašką. Tai vieta, kur susikerta Jonijos ir Adrijos jūros. Pasigrožėsime nuostabia panorama ir švyturiu. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

6 diena. Matera.

Pusryčiai. Kelionė per Bazilikatos (Basilicata) regioną į unikalų miestą olose –  Materą. Miestas ne vieną kartą buvo tapęs filmų Biblijos tema kūrimo aikštele. Pasivaikščiosime senajame – *„sassi“ rajone kur visi namai, viešbučiai,  menininkų dirbtuvės, suvenyrų parduotuvės, jaukios kavinės išskaptuoti uolose. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

7 diena. Baris.

Pusryčiai. Pažintis su Apulijos regiono sostine Bariu (Bari) – vienu  didžiausių Italijos uostų. Šiame mieste gyveno Lietuvos didžiojo kunigaikščio Žygimanto Augusto motina Bona Sforza. Miestą saugo šv. Mikalojus, kuris tapo visų vaikų mylimo Kalėdų Senelio prototipu. Apžiūrėsime šv. Mikalojaus baziliką, kurioje saugomos šio šventojo relikvijos, o centrinio altoriaus absidėje palaidota  Lietuvos didžioji kunigaikštienė Bona Sforza. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

8 diena. Neapolis - Kaunas.

Pusryčiai. Priklausomai nuo skrydžio laiko vykstame į oro uostą. Skrydis į Kauną.

Kelionės kaina 780 EUR + skrydžio bilietas nuo 130 EUR.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • Pažintinė kelionė autobusu  pagal nurodytą programą.
 • 7 nakvynės,  3* viešbučiuose.
 • 7 pusryčiai, 6 vakarienės.
 • Lietuviškai kalbančio kelionės vadovo paslaugos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

 • Skrydžio Kaunas - Neapolis - Kaunas bilietai  (nuo 100 eurų) su rankiniu 10 kg bagažu (registruotas bagažas už - papildomą mokestį, apie 50 eurų).
 • Už (*) pažymėtus objektus mokama papildomai (apie 50 eurų).
 • Medicininių išlaidų draudimas, pietūs, vakarienės, arbatpinigiai, draudimas, kitos nepaminėtos išlaidos.
 • Priemoka už vienvietį kambarį - 140 eurų.

Pastabos:

 • Aviabilietai nekeičiami, pinigai už juos negrąžinami, pavardės keitimas už papildomą mokestį.
 • Kai kurių lankomų objektų gidų paslaugos teikiamos už papildomą mokestį.
 • Ekskursinių objektų lankymo tvarka gali keistis.
 • Grupės dydis – 12 - 14 keliautojų. Vykstant mažesniam keliautojų skaičiui, kelionės kaina gali keistis.
Spausdinti PDF Atsispausdinti kelionės aprašymą