+370 611 31815 info@westorient.lt facebook

Jordanija - rausvoji dykumų rožė (8 d.)

Spausdinti PDF Atsispausdinti kelionės aprašymą

Data: 2021 03 19 - 26

Kaina: 790 EUR + skrydžio bilietas nuo 150 EUR

Amanas - Džerašas - Nebo kalnas - Madaba - Jordanijos vyno degustacija -  Negyvoji jūra – Zarka Ma`in karštieji šaltiniai – Karakas -  Petra - Wadi Rum dykuma – džipų safaris po dykumą - Akaba

Kelionės išskirtinumai:

 • Džerašo – vieno svarbiausių dekapolio miesto kolonos kalbės istorijos faktais.
 • Nuo Nebo kalno tolumoje išvysite Pažadėtosios žemės platybes.
 • Lankysite Petros miestą, įtrauktą į UNESCO paveldo sąrašą ir 2007- aisiais metais pripažintą vienu iš 7 naujųjų pasaulio stebuklų.
 • Įsitikinkite stebuklingomis Negyvosios jūros ypatybėmis.
 • Ilsėsitės Akabos kurorte ir mėgausitės Raudonosios jūros teikiamais malonumais.
 • 7 vakarienės.

1 diena Vilnius – Amanas.

Skrydis iš Vilniaus į Jordanijos sostinę Amaną ir  sutvarkę įvažiavimo formalumus vykstame į viešbutį. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Amane.

2 diena Džerašas - Amanas.

Pusryčiai. Ekskursija po Amaną, kurios metu lankysite *Citadelę ir archeologijos muziejų. Vykstame į *Džerašą - vieną iš buvusių Dekapolio miestų, dar vadinamą  Rytų Pompėja. Milžiniškas, puikiai išsilaikęs antikinis miestas, antikiniais laikais vadintas Gerasa, buvo vienas svarbiausių regiono miestų. Miestas ypač suklestėjo I a. antroje pusėje – Trajanas nutiesė kelius į miestą, 130 m. čia lankėsi imperatorius Adrianas, kurio apsilankymo garbei pastatyta triumfo arka. Jei likimas bus palankus, išgirsime, kaip amfiteatre groja  karališkos gvardijos dūdmaišių orkestras. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje Amane.

3 diena Nebo kalnas – Madaba - Negyvoji jūra.

Pusryčiai. Vykstame į biblines vietas Jordano pakrantėje. Nuo Nebo *kalno (817 m aukščio) atsiveria nuostabi *panorama į Jordano slėnį ir patį seniausią pasaulio miestą Jerichą. Pasak Senojo Testamento, ant Nebo kalno, užkopęs Mozė pažvelgė į Pažadėtąją žemę. Šiame kalne Mozę esą palaidojo pats Dievas, todėl jo kapavietė nėra žinoma. Kalno viršūnėje yra IV a. Mozės bazilikos liekanų, išlikusių grindų mozaikų. Dabar pastatytas naujas statinys, saugantis vertingą paveldą ir varinių gyvačių kryžius, sukurtas italų architekto Giovanni Fantoni (Giovanni Fantoni) 2000 m. Nebo kalną aplankęs popiežius Jonas Paulius II ir greta bazilikos pasodino alyvmedį. Vykstame į mozaikų miestu vadinamą Madabą, garsėjančią bizantinių mozaikų *kolekcija. Vykstame į viešbutį prie Negyvosios jūros. Žemiausias pasaulio taškas Izraelio vizitinė kortelė. Plūduriavimas Negyvojoje jūroje – tai patyrimas, kurio nepavyktų pakartoti nė viename kitame pasaulio taške. Be to, maždaug 65 kilometrų ilgio Izraelio ir Jordanijos krantus skalaujanti Negyvoji jūra turi didelę istorinę-religinę reikšmę. Tai, kad Negyvoji jūra turi unikalių savybių, pastebėta jau 4 a.pr.m.e. Šią jūrą savo veikaluose mini Aristotelis, Plinijus. Nabatėjai Negyvojoje jūroje surinktą bitumą parduodavo egiptiečiams, kurie jį naudodavo balzamavimui. Negyvoji jūra – žemiausias pasaulyje taškas, telkšantis apie 417 metrų žemiau jūros lygio. Jai suteiktas pavadinimas – tai nuoroda į tai, kad jūroje nėra nė mažiausios gyvybės. Nors Negyvoji jūra vadinama jūra, išties tai yra ežeras, nes neturi tiesioginio ryšio su vandenynu. Jūros vanduo nuolat senka – kiek mažiau nei po 1 metrą kasmet. Negyvosios jūros vandenyje yra daugybė mineralinių druskų: natrio chlorido, kalio, magnio, bromido, kalcio, jodo, geležies ir kt., todėl dažnai turistai iš viso pasaulio prie Negyvosios jūros atvyksta ne tik vedini smalsumo pajausti, ką reiškia „sėdėti ant vandens“ ar nusifotografuoti su laikraščiu rankoje, bet ir tikėdamiesi išsigydyti įvairias odos ligas. Juolab, kad ir saulė per metus čia šviečia 332 dienas. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje prie Negyvosios jūros.

4 diena  Zarka Ma`in karštieji šaltiniai – Karakas – Petra.

Pusryčiai. Vykstame prie Zarka Ma`in karštųjų *šaltinių. Kad patekti prie šaltinių, reikės leistis vingiuotu keliuku iki pat kanjono apačios, bet važiuojant grožėsitės nuostabia Negyvosios jūros panorama, o atvykus prie šaltinių jus pakerės jų grožis. Gydomosios šaltinių savybės buvo žinomos jau gilioje senovėje. Pats Judėjos karalius Erodas dažnai mėgaudavosi šaltinių teikiama galia ir gydomosiomis savybėmis. Šaltinių vanduo, prisodrintas sieros, naudingas odai, veikia medžiagų apykaitą ir visą nervų sistemą. Po maudynių vykstame į Karaką – buvusią kryžiuočių *pilį. Tai viena didžiausių kryžiuočių pilių Levante. Pilis pastatyta 1142 m. Jeruzalės karaliaus Fulko vasalo Pajeno de Milio. Ji tapo svarbiausiu Transjordanijos hercogystės centru. Pro ją ėjo karavanų keliai iš Sirijos į Egiptą ir Meką. Vėliau pilis išplėsta, įtvirtintos sienos. Vykstame rožinio miesto Petros link. Vakarienė ir nakvynė Petroje.

5 diena  Petra - Wadi Rumo dykuma.

Pusryčiai. Petra buvo nabatėjų genčių, valdžiusių pietinę Jordaniją dar VII a. iki Kristaus, *sostinė. Šis nepaprastas turistinis objektas apibūdinamas įvairiausiais epitetais: Rausvoji dykumų legenda, Rožės buveinė, Mirusiųjų karalystė, Spalvingųjų uolų vėrinys... Šie ir kiti apibūdinimai liudija, jog pagrindinė Jordanijos karalystės įžymybė – Petros miestas – yra tikrų tikriausias šedevras, įtrauktas į naujai sudarytą Septynių pasaulio stebuklų sąrašą. Jus žavės uolose iškalti nuostabūs rūmai ir labai daug laiptuotų takų, vedančių į aukštus statinius. Miestas buvo įsikūręs teritorijos, kadaise vadintos Transjordanija, pietuose. Tokia geografinė padėtis leido tapti klestinčiu karavanų ir prekybos centru. Pro Petrą driekėsi Karalių kelias, jungiantis su Raudonąja jūra. Kiti keliai siejo miestą su Arabija, Mesopotamija ir Viduržemio jūra. Nabatiečiai pastatė šventyklų dievams garbinti,  maldos namų, turgaviečių, du amfiteatrus, čia yra daugybė tiesiog uolose iškaltų kapaviečių ir kt. Vykstame į Vadi Rumo dykumą. Vakarienė ir nakvynė stovyklavietėje Wadi Rumo dykumoje.

6 diena Wadi Rumo dykuma - Akaba.

Pusryčiai. Sakoma, jei nematėt Wadi Rumo, nematėt Jordanijos. Dykuma atrodo kaip chameleonas − uolos, kalnai ir smėlis keičia spalvą iš baltos į geltoną, juodą, neįtikėtino spindesio raudoną, kuri vienaip atrodo saulei šviečiant zenite ir visai kitaip auštant ir artėjant saulėlydžiui. Dykuma žavi laukinės gamtos įvairove, retais augalais, gyvūnais ir paukščiais. Vadi Rumo dykuma įspūdinga juodais, ryškiai geltonais ar raudonais atspalviais žėrinčiomis statmenomis uolomis. Tektoniniai lūžiai ir vėjas gludino, skaptavo ir sluoksniavo uolinius luitus, kurie šiandien siekia iki 1854 m aukščio. Šios dykumos vaizdai pabuvo dekoracija kuriant kino filmus „Indiana Džouns ir paskutinis kryžiaus žygis“ bei „Arabijos Lorensas“. Dykumą geriausia pažinti  turo visureigiais metu - važiuosime grožėtis įspūdingais dykumos vaizdais, vaizdingais kalnais ir smėlio kopomis (turo trukmė - 4 valandos). Smagiai pasivažinėję džipais, pabendravę su svetingais beduinais, vykstame  Akabos kurorto link. Poilsis prie Raudonosios jūros. Vakarienė ir  nakvynė viešbutyje.

7 diena Akaba.

Pusryčiai. Laisvas laikas prie jūros. Vakarienė ir nakvynė viešbutyje.

8 diena Akaba - Amanas - Vilnius.

Pusryčiai (arba pusryčių paketas, esant ankstyvam išvykimui). Priklausomai nuo skrydžio laiko vykstame į Amano oro uostą. Skrydis į Vilnių.

Kelionės kaina: 790 EUR + skrydžio bilietas nuo 150 EUR.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • Pažintinė - poilsinė kelionė su vietiniu rusakalbiu gidu pagal nurodytą programą.
 • Transporto paslaugos: 12 - 30 vietų autobusas.
 • 7 nakvynės 3-4* viešbučiuose, (5-tą dieną dykumos stovyklavietėje, arabiško stiliaus palapinėse su patogumais).
 • 7 pusryčiai, 7 vakarienės (esant ankstyvam išvykimui - pusryčių paketas).
 • Kelionių vadovo paslaugos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

 • Lėktuvo  Vilnius – Amanas - Vilnius bilietas (nuo 150 eurų, su rankiniu 10 kg bagažu, registruotas bagažas už papildomą mokestį (apie 60 eurų).
 • Mokami objektai Jordanijoje - apie 150 USD už visus (*) pažymėtus objektus.
 • Arbatpinigiai vairuotojams ir vietiniams gidams (apie 25 USD), pietūs, gėrimai vakarienių metu, draudimas ir kitos programoje nepaminėtos išlaidos.
 • Priemoka už vienvietį kambarį 250 eurų.

Pastabos:

 • Aviabilietai nekeičiami, pinigai už juos negrąžinami, pavardės keitimas už papildomą mokestį.
 • Ekskursinių objektų lankymo tvarka gali keistis.
 • Grupės dydis 12 - 16 keliautojų. Vykstant mažesniam keliautojų skaičiui, kelionės kaina gali keistis.Spausdinti PDF Atsispausdinti kelionės aprašymą