+370 611 31815 info@westorient.lt facebook

Jordanija - savaitgalis (4 d.)

Spausdinti PDF Atsispausdinti kelionės aprašymą

Data: 2021 03 05 - 08

Kaina: 490 EUR + skrydžio bilietas nuo 100 EUR

Amanas - Nebo kalnas - Madaba -  Negyvoji jūra – Petra - Wadi Rum dykuma – 4 val. džipų safaris po dykumą.

Kelionės išskirtinumai:

 • Per trumpą savaitgalio išvyką susipažinsite su svarbiausiais Jordaniją garsinančiais miestais.
 • Nuo Nebo kalno tolumoje išvysite Pažadėtosios žemės platybes.
 • Lankysite Petros miestą, įtrauktą į UNESCO paveldo sąrašą ir 2007- aisiais metais pripažintą vienu iš 7 naujųjų pasaulio stebuklų.
 • Įsitikinsite stebuklingomis Negyvosios jūros ypatybėmis.
 • 2 vakarienės.
 • 4 val. turas džipais po dykumą.

1 diena. Vilnius – Amanas.

Skrydis iš Vilniaus į Jordanijos sostinę Amaną. Sutvarkę įvažiavimo formalumus vykstame į viešbutį. Nakvynė viešbutyje Amane.

2 diena. Amanas - Nebo kalnas – Madaba - Negyvoji jūra.

Pusryčiai. Trumpa ekskursija po Amaną, kurios metu lankysime *Citadelę ir archeologijos muziejų. Vykstame į biblines vietas Jordano pakrantėje. Nuo Nebo kalno (817 m aukščio) atsiveria nuostabi *panorama į Jordano slėnį ir patį seniausią pasaulio miestą Jerichą. Pasak Senojo Testamento, ant Nebo kalno, užkopęs Mozė pažvelgė į Pažadėtąją žemę. Šiame kalne Mozę esą palaidojo pats Dievas, todėl jo kapavietė nėra žinoma. Kalno viršūnėje yra IV a. Mozės bazilikos liekanų, išlikusių grindų mozaikų. Dabar pastatytas naujas statinys, saugantis vertingą paveldą ir varinių gyvačių kryžius, sukurtas italų architekto Giovanni Fantoni (Giovanni Fantoni) 2000 m. Nebo kalną aplankęs popiežius Jonas Paulius II ir greta bazilikos pasodino alyvmedį. Vykstate į mozaikų miestu vadinamą Madabą, garsėjančią bizantinių mozaikų kolekcija. Vykstame į viešbutį prie Negyvosios jūros. Žemiausias pasaulio taškas Izraelio vizitinė kortelė. Plūduriavimas Negyvojoje jūroje – tai patyrimas, kurio nepavyktų pakartoti nė viename kitame pasaulio taške. Be to, maždaug 65 kilometrų ilgio Izraelio ir Jordanijos krantus skalaujanti Negyvoji jūra turi didelę istorinę-religinę reikšmę. Tai, kad Negyvoji jūra turi unikalių savybių, pastebėta jau 4 a.pr.m.e. Šią jūrą savo veikaluose mini Aristotelis, Plinijus. Nabatėjai Negyvojoje jūroje surinktą bitumą parduodavo egiptiečiams, kurie jį naudodavo balzamavimui. Negyvoji jūra – žemiausias pasaulyje taškas, telkšantis apie 417 metrų žemiau jūros lygio. Jai suteiktas pavadinimas – tai nuoroda į tai, kad jūroje nėra nė mažiausios gyvybės. Nors Negyvoji jūra vadinama jūra, išties tai yra ežeras, nes neturi tiesioginio ryšio su vandenynu. Jūros vanduo nuolat senka – kiek mažiau nei po 1 metrą kasmet. Negyvosios jūros vandenyje yra daugybė mineralinių druskų: natrio chlorido, kalio, magnio, bromido, kalcio, jodo, geležies ir kt., todėl dažnai turistai iš viso pasaulio prie Negyvosios jūros atvyksta ne tik vedini smalsumo pajausti, ką reiškia „sėdėti ant vandens“ ar nusifotografuoti su laikraščiu rankoje, bet ir tikėdamiesi išsigydyti įvairias odos ligas. Juolab, kad ir saulė per metus čia šviečia 332 dienas.Vakarienė ir nakvynė viešbutyje prie Negyvosios jūros.

3 diena.  Petra - Wadi Rumo dykuma.

Pusryčiai. Vykstame į legendinį Petros miestą kuris buvo nabatėjų genčių, valdžiusių pietinę Jordaniją dar VII a. iki Kristaus, sostinė. Šis nepaprastas turistinis objektas apibūdinamas įvairiausiais epitetais: Rausvoji dykumų legenda, Rožės buveinė, Mirusiųjų karalystė, Spalvingųjų uolų vėrinys... Šie ir kiti apibūdinimai liudija, jog pagrindinė Jordanijos karalystės įžymybė – Petros miestas – yra tikrų tikriausias šedevras, įtrauktas į naujai sudarytą Septynių pasaulio stebuklų sąrašą. Jus žavės uolose iškalti nuostabūs rūmai ir labai daug laiptuotų takų, vedančių į aukštus statinius. Miestas buvo įsikūręs teritorijos, kadaise vadintos Transjordanija, pietuose. Tokia geografinė padėtis leido tapti klestinčiu karavanų ir prekybos centru. Pro Petrą driekėsi Karalių kelias, jungiantis su Raudonąja jūra. Kiti keliai siejo miestą su Arabija, Mesopotamija ir Viduržemio jūra. Nabatiečiai pastatė šventyklų dievams garbinti,  maldos namų, turgaviečių, du amfiteatrus, čia yra daugybė tiesiog uolose iškaltų kapaviečių ir kt.  Vykstame į Vadi Rumo dykumą. Vakarienė ir nakvynė stovyklavietėje Wadi Rumo dykumoje.

4 diena. Wadi Rumo dykuma - Amanas.

Pusryčiai. Sakoma, jei nematėt  Vadi Rumo, nematėt Jordanijos. Dykuma atrodo kaip chameleonas − uolos, kalnai ir smėlis keičia spalvą iš baltos į geltoną, juodą, neįtikėtino spindesio raudoną, kuri vienaip atrodo saulei šviečiant zenite ir visai kitaip auštant ir artėjant saulėlydžiui. Dykuma žavi laukinės gamtos įvairove, retais augalais, gyvūnais ir paukščiais. Vadi Rumo dykuma įspūdinga juodais, ryškiai geltonais ar raudonais atspalviais žėrinčiomis statmenomis uolomis. Tektoniniai lūžiai ir vėjas gludino, skaptavo ir sluoksniavo uolinius luitus, kurie šiandien siekia iki 1854 m aukščio. Šios dykumos vaizdai pabuvo dekoracija kuriant kino filmus „Indiana Džouns ir paskutinis kryžiaus žygis“ bei „Arabijos Lorensas“. Dykumą geriausia pažinti  turo visureigiais metu - važiuosime grožėtis įspūdingais dykumos vaizdais, vaizdingais kalnais ir smėlio kopomis (turo trukmė - 4 valandos). Smagiai pasivažinėję džipais, pabendravę su svetingais beduinais, vykstame  į Amano oro uostą. Skrydis į Vilnių.

Kelionės kaina: 490 EUR + skrydžio bilietas nuo 100 EUR.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • Pažintinė  kelionė su vietiniu rusakalbiu gidu pagal nurodytą programą.
 • Transporto paslaugos: 12 - 18 vietų mini autobusas.
 • 2 nakvynės 3-4* viešbučiuose.
 • 1 nakvynė dykumos stovyklavietėje, arabiško stiliaus palapinėse su patogumais.
 • 3 pusryčiai, 2 vakarienės (esant ankstyvam išvykimui - pusryčių paketas).
 • Bilietai į pagal programą lankomus objektus (Amano citadelė, Madaba, Nebo kalnas, Petra, Wadi Rumo dykuma).
 • 4 val. džipų safaris po Wadi Rumo dykumą.
 • Kelionių vadovo paslaugos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

 • Lėktuvo  Vilnius – Amanas - Vilnius bilietas (nuo 100 eurų, su rankiniu 10 kg bagažu, registruotas bagažas už papildomą mokestį (apie 60 eurų).
 • Arbatpinigiai vairuotojams ir vietiniams gidams (apie 25 USD), pietūs, vakarienės, gėrimai vakarienių metu, draudimas ir kitos programoje nepaminėtos išlaidos.
 • Priemoka už vienvietį kambarį 150 eurų.

Pastabos:

 • Aviabilietai nekeičiami, pinigai už juos negrąžinami, pavardės keitimas už papildomą mokestį.
 • Ekskursinių objektų lankymo tvarka gali keistis.
 • Grupės dydis 12 - 14 keliautojų. Vykstant mažesniam keliautojų skaičiui, kelionės kaina gali keistis.Spausdinti PDF Atsispausdinti kelionės aprašymą