+370 611 31815 info@westorient.lt facebook

Kipras - savaitgalis Afroditės saloje (4 d.)

Spausdinti PDF Atsispausdinti kelionės aprašymą

Data: 2020 11 06 - 09

Kaina: 390 EUR + skrydžio bilietas nuo 70 EUR.

Larnaka - Larnaka – Agia Napa – Graikų kyšulys – Ciklopų urvas – Figmedžio paplūdimys – Protaras – Chirokitija - Pafosas – Afroditės paplūdimys – Lefkara – Skarinu – Zygi žvejų kaimelis - Limasolis

Kelionės išskirtinumai:

 • Per trumpą savaitgalio išvyką susipažinsite su gražiausiomis Kipro vietovėmis.
 • Grožėsitės skardžiais, aukštomis uolomis ir nuostabiais paplūdimiais.
 • Gomurį pamaloninsite gardžiais ir gausiais salos patiekalais.

1 diena. Vilnius – Larnaka – Agia Napa – Graikų kyšulys – Ciklopų urvas – Figmedžio paplūdimys – Protaras.

Skrydis iš Vilniaus į Larnaką. Kipro sala - trečia pagal dydį Viduržemio jūroje, nusileidžianti tik Sicilijai ir Sardinijai. Sala garsėja įstabiu gamtos grožiu, ir yra laikoma meilės ir grožio deivės Afroditės gimtine. Nors geografiškai šalis priklauso Azijos žemynui, bet politiniu ir kultūriniu atžvilgiu ji yra laikoma Europos dalimi. Raižyti ir uolėti Kipro krantai slepia daug ramių užutekių, iškyšulius puošia tvirtovės, slėniuose iš žalumos kyšo antikinių griuvėsių, vienuolynų, mečečių ir bažnyčių mūrai. Pakeliui į viešbutį mūsų lauks pirmasis įdomus objektas – Larnakos druskų ežeras, svarbi paukščių migracijos vieta. Čia dažniausiai galima išvysti rožinius flamingus. Vasaros laikotarpiu jis išsausėja ir pasidengia druskos sluoksniu, o žiemos laikotarpiu virsta vandeningu ežeru. Druskų ežero pakrantėje yra viena svarbiausių musulmonų pasaulio šventovių – Hala Sultan Tekke mečetė. Po trumpo poilsio viešbutyje pažintis su Larnaka. Tai vienas seniausių ir trečias pagal dydį Kipro miestas. Larnakos kurorto populiariausia vieta – promenada, vadinama Palmių alėja. Joje, tarp žaliuojančių palmių, įsikūrę restoranai, kavinės ir užeigos. Alėjos pabaigoje – Larnakos pilis su veikiančiu nedideliu viduramžių muziejumi. Larnaka yra antroji šv. Loroziaus gimtinė. IX amžiuje šiam šventajam buvo pastatyta ir jo vardu pavadinta provoslavų bažnyčia, kurioje palaidotas šventasis. Vykstame į rytinę salos dalį grožėtis nepakartojama gamta, uolomis, urvais ir nuostabiais paplūdimiais. Agia Napa (Ayia Napa) – kurortas rytinėje salos pakrantėje, dažnai vadinamas antrąja Ibiza garsėja triukšmingu naktiniu gyvenimu bei žuvies ir jūros gėrybių tavernų gausa. Miestelio pakrantės vienos gražiausių saloje su smėlio paplūdimiais, skaidria jūra ir įspūdingomis uolomis. Agia Napa vienuolynas pasak legendos buvo pastatytas virš olos, kur vietinis medžiotojas rado Mergelės Marijos ikoną. Tai vienas paskutiniųjų venecijiečių statinių Kipre, įkurtas XVI amžiuje Venecijos didiko dukters. Moterų vienuolynas buvo pavadintas šv.Napos, miškų globėjos vardu. Vienuolynas išliko nesugriautas net ir salą valdant osmanams. Įdomus ir skulptūrų parkas išsidėstęs ant kalno. Toliau vykstame prie Graikų kyšulio (Cape Greco). Tai piečiausias Kipro salos taškas su įspūdinga panorama ir daugybe žygių takų. Tai ir nacionalinio parko teritorija. Čia praleisime laiką grožėdamiesi gamtos sukurtais stebuklais ir klausydami įvairių legendų ir mitų. Protaras – šeimų pamėgtas kurortas su garsiąja smulkaus balto smėlio Figmedžio įlanka. Ir vėl akis džiugins nuostabūs vaizdai. Nakvynė viešbutyje.

2 diena. Chirokitija – Petra Tou Romiou - Pafosas – Akamas nacionalinis parkas – Afroditės vonios.

Pusryčiai. Šiandien vykstame susipažinti su vakarine salos dalimi. Dar prieš 6000 metų prieš Kristų saloje žmonės statė akmeninius apvalių namelių kaimus. Vienas tokių – Chirokitija (Choirokoitia) nuo 1998 metų saugoma UNESCO. Tai viena geriausiai išlikusių *gyvenviečių. Joje galima išvysti cilindro formos pastatus, kuriuos iš vienos pusės juosė gynybinė siena, o iš kitos upė. Petra Tou Romiou – Afroditės uola. Anot legendos, būtent šioje vietoje Afroditė iškilusi iš jūros bangų. Šiame paplūdimyje būtina išsimaudyti ar apiplaukti uolą. Kai kas teigia, kad tai atneša laimę ar net jaunina. Pafosas (Pafos) skaičiuojan daugiau kaip 5000 metų istoriją. Graikų – romėnų laikais 6 šimtmečius miestas buvo Kipro sostinė. Miestas įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą kaip kultūros ir gamtinis lobynas, o 2017 metais buvo Europos kultūros sostine. Kone kiekviename Pafoso užkampyje stūkso antikiniai ar vėlesnių laikotarpių griuvėsiai. Pafoso archeologinė *vietovė saugoma UNESCO. Čia išvysime Asklepijaus, Odeono, Agoros ir Keturiasdešimtioes kolinų rūmų griuvėsius, karališkąjį nekropolį, Dionizo namus – III amžiaus romėnų vilą su puikiai išlikusiomis mozaikomis. Šiuose rūmuose archeologai atkasė net du tūkstančius kvadratinių metrų romėniškų grindų mozaikų, pasakojančių senus mitus. Jos laikomos vienos gražiausių Viduržemio jūros regione. Hrysopolityssa bazilika ir šv.Pauliaus kolona kadaise buvo didžiausia bizantiška bazilika statyta IV amžiuje. Akamao pusiasalis -  mažiausiai paliestas ir sunkiausiai prieinamas pusiasalis yra unikalus savo eko-sistema. Čia auga daugiau nei 500 rūšių augalų, gausu tarpeklių ir uolų. Vykstame į legendomis apipintą vietą, vadinamą Afroditės voniomis. Pasak senovės graikų būtent čia Afroditė pamatė ir pamilo vyriško grožio simboliu laikomą dievą Adonį. Nakvynė viešbutyje.

3 diena. Pano Lefkara – Skarinu – Zygi – Limasolis – Kurionas.

Pusryčiai. Pano Lefkaros kaimelis nustebins ramybe, akmenimis grįstomis gatvelėmis, tradicine architektūra, sidabro dirbiniais ir nėriniais. XIX amžiuje Lefkaros nėriniai ypač išgarsėjo Europoje. O dar viena istorija, tiesa nepatvirtinta, pasakoja, jog pats Leonardas da Vinčis apsilankęs kaime, nusipirko didelę staltiesę, kurią išsiuvinėjo vietiniai meistrai. Atvykęs į Milaną ją padovanojo katedrai. Manoma, kad ši staltiesė įamžinta „Paskutinės vakarienės“ freskoje. Kiekvienais metais vasaros pabaigoje siuvinėjimo meistrai Lefkaroje rengia savo darbų parodą, kurioje visos jaunos merginos, norinčios mokytis „lefkaritikos“, gauna meistriškumo pamokas iš šio darbo profesionalų. Nors Venecijos nėriniai Burano saloje yra laikomi geriausiais, Lefkaros moterys, perėmusios venecijiečių patirtį, praturtindamos siuvinėjimo techniką liaudiškais motyvais, sukūrė unikalius dirbinius. Skarinu (Skarinou) kaimelis beveik tuščias, bet paskutiniu metu vietos valdžios pastangomis gaivinamas ir netrukus taps jaukių viešbutukų ir svečių namų oaze. Zygi žvejų kaimas gerai žinomas Kipre. Čia vyksime ragauti šviežios žuvies. Limasolis – antras pagal dydį šalies miestas, uostas, vyno pramonės centras ir patrauklus kurortas. Atvykusius žavi 16 km besitęsianti jūros pakrantė su švariais paplūdimiais, komfortiškais viešbučiais, restoranų, tavernų gausa, festivalių ir karnavalų įvairove. Vasaros metu organizuojamas įspūdingas teatro festivalis, rudenį vyno mėgėjai renkasi į tradicinį vyno festivalį, kur galima paragauti vietinio „Cammandaria“ vyno. Šio miesto apylinkėse išliko antikinė *Kuriono vietovė.Anksčiau karaliavusioje Kuriono karalystėje galima pamatyti labai daug senovinių objektų liekanų, kurios byloja apie įdomią istoriją. Nuostabiai atrodo mažasis teatras, kuris talpina daugiau nei 3 000 žmonių. Taip pat dėmesio vertas ir Eustolios namas. Jis labiausiai išsiskiria savo mozaikų gausa. Anksčiau šis namas buvo privati romėnų vila. Gladiatorių namų mozaikos pasakoja apie nuožmias ir žiaurias kovas. Limasolio *pilis buvo statyta XIV amžiuje. Nuostabiai atrodo ne tik pilies išorė, tačiau ir interjeras. Nakvynė viešbutyje.

4 diena. Larnaka - Vilnius.

Pusryčiai. Priklausomai nuo skrydžio laiko vykstame į Larnakos oro uostą. Skrydis į Vilnių.

 

Kelionės kaina: 390 EUR + skrydžio bilietas nuo 70 EUR.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • Pažintinė  kelionė su vietiniu lietuviškai kalbančiu gidu pagal nurodytą programą.
 • Transporto paslaugos: 12 - 18 vietų mini autobusas.
 • 3 nakvynės 3* viešbučiuose.
 • 3 pusryčiai.
 • Kelionių vadovo paslaugos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

 • Lėktuvo  Vilnius – Larnaka - Vilnius bilietas (nuo 70 EUR, su rankiniu 10 kg bagažu, registruotas bagažas už papildomą mokestį (apie 60 EUR).
 • Už (*) pažymėtus objektus mokama papildomai apie 30 EUR.
 • Arbatpinigiai vairuotojams ir vietiniams gidams (apie 15 EUR), pietūs, vakarienės, gėrimai pietų ir vakarienių metu, draudimas ir kitos programoje nepaminėtos išlaidos.
 • Priemoka už vienvietį kambarį 60 EUR.
Pastabos:
 • Aviabilietai nekeičiami, pinigai už juos negrąžinami, pavardės keitimas už papildomą mokestį.
 • Ekskursinių objektų lankymo tvarka gali keistis.
 • Grupės dydis 12 - 14 keliautojų. Vykstant mažesniam keliautojų skaičiui, kelionės kaina gali keistis.


Spausdinti PDF Atsispausdinti kelionės aprašymą