+370 611 31815 info@westorient.lt facebook

Toskana ir Umbrija - paslaptingųjų etruskų žemė (8 d.)

Spausdinti PDF Atsispausdinti kelionės aprašymą

Data: 2021 06 05 - 12

Kaina: 790 EUR + skrydžio bilietas nuo 130 EUR.

Roma – Tarkvinija – Viterbas – Montefjaskonė – Čivita di Banjoredžas – Saturnijos kaštosios versmės - Siena – San Džiminjanas – Voltera – Kjančio Kastelina – Brolio pilis – Kjančio Rada – Kortona – Perudža – Sibilini kalnų nacionalinis parkas - Kastelučio di Norča – Orvjetas

Kelionės išskirtinumai:

 • keliausite po Toskanos regioną, teisėtai tituluojamą gražiausiu Italijos regionu;
 • susipažinsite su paslaptingos etruskų tautos pasiekimais ir civilizacija;
 • pabuvosite viduramžių Manhatane – San Džiminjano mieste;
 • degustuosite Chianti vyną;
 • viena paslaptingiausių Italijos vietų Kastelučio di Norča ir Piano Grande lyguma – nepaliks abejingų;
 • 3 naktis nakvosite prie Tirėnų jūros, kur po dienos ekskursijų galėsite mėgautis šilta jūra.

1 diena. Vilnius – Roma – Tarkvinija – Viterbas.

Skrydis į Romą. Vykstame į Tarkviniją (Tarquinia) – VI a. prieš Kr. klestėjusio etruskų miesto *nekropolį. Etruskai – viena įdomiausių senovės pasaulio civilizacijų, išaugusi I a. prieš Kr. Etruskai garsėjo kaip magai, burtininkai, menininkai ir kariai. Jų civilizacija nusidriekė tarp Italijos upių Arno (šiaurėje) ir Tibro (pietuose). Vėliau jie plėtėsi į rytus ir užėmė Po slėnį. Iki šių dienų etruskų tautos vardas tebėra gyvas Tirėnų jūros ir Toskanos pavadinimuose. Gausiausias ir labiausiai tyrinėtas žinių apie etruskus šaltinis yra laidojimo paminklai. Etruskai tikėjo pomirtiniu gyvenimu. Mirusiuosius jie laidojo taip, kad šie naujoje vietoje galėtų tęsti savo žemiškąjį gyvenimą. Buvo tikėta, jog žmogaus kūnas pomirtiniame gyvenime niekur nedingsta ir yra reikalingas, nes lieka kartu su siela. Puikiai išlikusiose nekropolių freskose sužinosime, kaip gyveno ši paslaptinga tauta, kaip puošėsi, ką mėgo. Vykstame į Viterbą (Viterbo), geriau žinomą kaip popiežių miestą. Šiame mieste stiprios ir turtingos kilmingųjų šeimos konkuravo su Bažnyčios galia.  Čia gyveno kardinolas Aleksandras Farnesė, vėliau tapęs Popiežiumi Pauliumi III. Jo žavioji sesuo Džulija buvo Popiežiaus Bordžijos Aleksandro IV meilužė. Senovinį centrą supa viduramžių sienos, pastatytos XI–XII a. Miestas unikalus savo architektūra: siauromis, akmeninėmis ir labai švariomis gatvelėmis, daugybe gotikos stiliaus akcentų turinčiais fontanais, kuriems pagal kiekį ir įdomumą Europoje nėra konkurentų. XII a. statyta Šv. Lauryno katedra (Duomo di San Lorenzo) stovi šalia popiežiaus rūmų. Ji nuo pastatymo nė karto nebuvo nei perstatoma, nei pertvarkoma. *Popiežių rūmai (Il Palazzo dei Papi) – svarbiausias miesto istorinis paminklas, tapęs Viterbo simboliu. Šiame mieste 1268 m. vyko pati ilgiausia (2 metus 9 mėnesius ir 2 dienas) konklava bažnyčios istorijoje. Nakvynė viešbutyje Viterbo apylinkėse.

2 diena. Montefiaskone – Čivita di Banjoredžas – Saturnijos kaštosios versmės - Toskanos regionas.

Pusryčiai. Vykstame į Montefjaskonės (Montefiascone) miestelį, garsėjantį „Est! Est!! Est!!!“ vynu, čia gaminamu nuo XII a. Šį vyną nuo seno mėgo visi popiežiai. Aplankysime Šv. Flaviano katedrą, kurioje palaidotas šį vyną išgarsinęs vokiečių vyskupas. Toliau vykstame į Čivitą di Banjoredžą (Civita di Bagnoregio), dar vadinamas "mirštančiu miestu" dėl itin mažo gyventojų skaičiaus. 445 metrų virš jūros lygio iškilusią uolą, ant kurios įsikūręs miestas su išoriniu pasauliu miestą jungia 300 metrų ilgio siauras tiltas. Čivita nedaug jaunesnis miestas už Romą. Prieš 2500 metų jį įkūrė paslaptingieji  etruskai.  Vykstame į Saturnijos maudykles (Terme di Saturnia) – tai natūralus geoterminis šaltinis, kuris suformavo kaskadas ir ežerėlius – baseinėlius. Saturnijos terminės vonios buvo naudojamos šimtmečius. Ypač jos garsėjo antikos laikais. Romėnai pastebėjo karštųjų versmių naudą sveikatai, todėl kaimelyje pastatė poilsio centrą. Baseinai užpildomi iš gelmių trykštančiu 37,5 laipsnių šilumos vandeniu, kuris krenta krioklių kaskadomis. Kas sekundę nubėga apie 800 litrų vandens. Viename litre yra 2,79 gramai įvairių mineralų. Trumpas sustojimas maudynėms. Vykstame į Toskanos regioną ir pravažiuojame gražiausią ir labiausiai fotografuojamą Orčios slėnį: kiparisai dailiai pabrėžiantys kalvų liniją, nedidelės bažnytėlės, vyno ūkiai, alyvmedžių giraitės, tolumoje išsimėtę kalvų miesteliai. Šis nepamirštamas peizažas išlieka ilgam. Nemažai filmų buvo filmuojama šiame slėnyje. Nakvynė viešbutyje prie Tirėnų jūros.

3 diena. Kjančio Kastelina –  Kjančio Rada – Brolio pilis.

Pusryčiai. Vykstame į Kjančio (Chianti) vynų regioną. Toskanos regiono miesteliai Kjančio Kastelina (Castellina in Chianti), Kjančio Rada (Radda in Chianti) ir Kjančio Gajolė (Gaiole in Chianti) nuo seno sudaro Kjančio miestų sąjungą. Visi jie labai svarbūs Kjančio vyno istorijoje. Kjančio Kastelina – etruskų miestas, nuo XII a. valdomas Florencijos ir visą laiką buvo svarbiame kelyje tarp Florencijos ir Sienos. Kariaujant ne sykį miestas buvo sugriautas ir vėl atstatytas. Teigiama, jog pats Filipas Bruneleskis buvo kviečiamas statant gynybines miesto sienas. Iš senosios gynybinės sienos šiandien likusi tik Arkų gatvė (via delle Volte), kurioje įsikūrė daugybė parduotuvių ir kavinių. Kjančio Rada – dar vienas grakštus ir aukštų mūro sienų saugomas miestukas. Tai viena seniausių etruskų gyvenviečių, čia gyventa nuo IX a. prieš Kr., o dokumentuose miestelis minimas nuo 1002 m.  Aplankome Brolio*pilį – Ricasoli šeimos rezidenciją nuo 1141 m. Kjančio Gajolės vietovėje. Žlugus Sienos respublikai Gajolės svarba sumažėjo, bet visą laiką jis buvo siejamas su Ricasoli šeima. 2008 m. Forbes paskelbė Gajolę pačia idiliškiausia vieta gyvenimui visoje Europoje. Čia gyvena 32-oji Ricasoli šeimos karta. Bettino Ricasoli sukūrė žymaus klasikinio Kjančio (Chianti Classico) sudėtį. Šiandien Ricasoli šeimos gaminamas vynas eksportuojamas į visus žemynus: nuo Dominykos Respublikos iki Indijos, nuo Kinijos ir Jungtinių Arabų Emyratų, nuo Pietų Afrikos iki Gvatemalos. 1995 m. Brolio teritorijoje buvo filmuojamas B. Bertolučio filmas „Praeinantis grožis“. Nakvynė viešbutyje prie Tirėnų jūros.

4 diena. Voltera - San Džiminjanas.

Pusryčiai. Vykstame į Volterą (Volterra) – dar vieną etruskų miestą. Siauros Volteros gatvelės, bažnyčių bokštai, ir gynybinės sienos – tai etruskų istorija.  Jie čia gyveno ne vieną šimtmetį – užsiėmė vario ir sidabro gavyba, miškininkyste ir kitais verslais. Porta del’Arco – miesto vartai, statyti IV a. prieš Kr.; Romėnų *teatras,  Palazzo dei Priori – Volteros rotušė (pradėta statyti 1239 m.); Palazzo Pretorio – Magistrų rūmai ir Mažojo paršelio bokštas. Minučio bokšte (Torre Minucci) yra įsikūręs alebastro *muziejus, kuriame pristatoma alebastro istorija nuo etruskų iki mūsų laikų; Guarnačio etruskų *muziejus – vienas seniausių muziejų Europoje. Vykstame į San Džiminjaną (San Gimignano) – viduramžių Manhatanu vadinamą miestelį kalvos viršūnėje. Viduramžiais įkurtas miestelis garsus tuo, jog jame nėra nė vieno naujo pastato. Dėl unikalios architektūros jis įtrauktas į UNESCO paveldo sąrašą. Tai tikra kelionė laiku. Miestą įkūrė etruskai. Miesto įžymybės – akmeniniai bokštai. Kadaise jų buvo per 70, šiuo metu išlikę 14. Kiekvienas bokštų turi savo vardus ir istorijas. 54 m aukščio Torre Grossa statytas apie 1298 m. *Užkopus į jo viršūnę, atsiveria įspūdinga San Džiminjano bei apylinkių panorama. Miestas didžiuojasi čia gaminamais vienais skaniausių ledų Italijoje. Sakoma, kad skaniausi ledai parduodami kavinėse, esančiose centrinėje miestelio aikštėje Piazza della Cisterna. San Džiminjane auginamas ypač vertinamas prieskonis - šafranaas. Jau viduramžiais šis brangus prieskonis šafranas buvo svarbus miestelio ekonomikai ir prekybai. Nakvynė viešbutyje prie Tirėnų jūros.

5 diena. Siena - Kortona – Perudža – Sibilini kalnų nacionalinis parkas.

Pusryčiai. Vykstame į ant trijų kalvų pastatytą žavų Toskanos regiono miestą Sieną, lankome Katedrą, Del Campo aikštę, Šv. Dominyko ir Šv. Kotrynos baziliką.   Nakvynė viešbutyje prie Tirėnų jūros. Tarp slėnių ir kalvų, tarp Toskanos, Umbrijos ir  Markės (Marche) regionų, toli nuo turistų užgultų miestų centrų ir pajūrio lyg nešlifuotas deimantas glūdi Kortona (Cortona), kurios vaizdas daugeliui pažįstamas, nes čia buvo filmuojamas filmas „Po Toskanos saule“. Dabar tai viena populiariausių tuoktuvių vietų Toskanoje. Siaurose ir kreivose viduramžių gatvelėse smagu pasivaikščioti, užsukti į daugelį čia esančių kavinių ir paragauti vietinių kulinarijos šedevrų. Kortonos *etruskų muziejus – vienas įdomiausių muziejų, pasakojančių šios tautos istoriją Italijoje. Vykstame į Umbrijos regiono sostinę Perudžą (Perugia). Šis miestas vadinamas universitetiniu, nes jame 1308 m. įkurtas Perudžos universitetas – vienas seniausių Europoje. Miestas didžiuojasi šokoladu (čia vyksta šokolado festivalis), B. Musolinio iniciatyva įkurtu universitetu užsieniečiams ir įdomiais istoriniais statiniais: Lapkričio 4-osios aikšte su Didžiuoju fontanu, kurį vanduo, atitekantis iš greta esančių kalnų, pripildo jau 700 metų.Nakvynė viešbutyje Norcijos - Spoleto apylinkėse.

6 diena. Sibilini kalnų nacionalinis parkas.

Pusryčiai. Vyktame į vieną gražiausių ir įspūdingiausių Umbrijos regiono vietų – Kastelučio di Norča (Castelluccio di Norcia) ir Piano Grande lygumą – vieną paslaptingiausių Italijos vietų. Kelias leis grožėtis kalnuotu Umbrijos peizažu su didžiulėmis besiganančių avių bandomis, šlaituose įsikūrusiais žavingais miesteliais ir tolumoje didingai stūksančiomis Vetorės (Vettore) kalno viršūnėmis. Vykstame į Norčą (Norcia) – šv. Benedikto ir jo sesers šv. Scholastikos gimtąjį miestą. Dar šis miestas vadinamas viena iš svarbiausių Italijos kulinarijos sostinių. Šio miesto kulinariniai šedevrai, tokie kaip gaminiai iš šernienos, kumpiai, saliamiai, trumai ir baravykai, garsėja ne tik Italijoje, bet ir užsienyje. Visų šių gėrybių galima paragauti bet kurioje specializuotoje parduotuvėje. Nakvynė viešbutyje Norcijos - Spoleto apylinkėse.

7 diena.  Orvjetas.

Pusryčiai. Vykstame į Orvjetą (Orvieto), įkurtą ant 325 m aukščio plynaukštės. Šiame mieste yra gyvenę net 32 popiežiai, todėl dažnai dar vadinamas popiežių miestu. Miesto pasididžiavimas – didinga romaninio-gotikinio stiliaus katedra. Šveicarų istorikas J. Burckhardas taip apibūdino Orvjeto *katedrą: „Turtingiausias ir didžiausias polichrominis statinys pasaulyje“, o popiežius Leonas XIII ją vadino „gražiausia gulbe tarp Italijos katedrų ir Paskutinio teismo dieną ji savo grožio pakylėta bus paimta į dangų.“ Klaudio Faina *muziejus yra sukaupęs vieną turtingiausių etruskų ir graikų meno kolekcijų, o iš paskutinio muziejaus aukšto galima pasigrožėti nepakartojamu katedros vaizdu. Aplankysime ir požeminį Orvjetą: vienintelis Italijoje privačiai šeimai priklausantis istorinis monumentas *Pozzo della Cava (Požeminis šulinys) – etruskų laikais iškastas šulinys viduramžiais buvo išplatintas ir atsiradusios patalpos buvo naudojamos kaip dirbtuvės ir tufo kasyklos. Apžiūrėsime ir įspūdingo dydžio Orvjeto *šulinį, kurį 1527 m. popiežiaus Klemenso VII užsakymu suprojektavo florencietis Antonio da Sangallo. Užpuolus priešui šulinys turėjo aprūpinti vandeniu miestelio gyventojus. 62 m gylio šachtos statybos darbai truko 10 metų. 248 pakopų dvigubi laiptai neleisdavo vandenį nešantiems žmonėms susitikti, jų konstrukcija stebėtinai tiksli ir matematiškai apskaičiuota. Nakvynė viešbutyje Romos apylinkėse.

8 diena.  Roma – Vilnius.

Pusryčiai. Priklausomai nuo skrydžio laiko vykstame į oro uostą. Skrydis į Vilnių.

Kelionės kaina 790 EUR + skrydžio bilietas nuo 130 EUR.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • Pažintinė kelionė mini autobusu  pagal nurodytą programą.
 • 7 nakvynės, 3* viešbučiuose arba  kaimo turizmo sodybose.
 • 7 pusryčiai.
 • Lietuviškai kalbančio kelionės vadovo paslaugos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

 • Skrydžio Vilnius - Roma - Vilnius bilietai  (nuo 130 eurų) su rankiniu 10 kg bagažu (registruotas bagažas už - papildomą mokestį).
 • Už (*) pažymėtus objektus mokama papildomai (apie 80 eurų).
 • Medicininių išlaidų draudimas, pietūs, vakarienės, arbatpinigiai, draudimas, kitos nepaminėtos išlaidos.
 • Priemoka už vienvietį kambarį - 180 eurų.

Pastabos:

 • Aviabilietai nekeičiami, pinigai už juos negrąžinami, pavardės keitimas už papildomą mokestį.
 • Kai kurių lankomų objektų gidų paslaugos teikiamos už papildomą mokestį.
 • Ekskursinių objektų lankymo tvarka gali keistis.
 • Grupės dydis 12-14 keliautojų. Vykstant mažesniam keliautojų skaičiui, kelionės kaina gali keistis.Spausdinti PDF Atsispausdinti kelionės aprašymą