Meniu
Sekite mus
Data: 2023 10 07 – 14
Kaina: 1190 EUR + skrydžio bilietas nuo 550 EUR.
Stambulas – Kapadokija – Balandžių slėnis – Esentepė – Meilės slėnis – Učhisaras – Čatalkaja – Čavušinas – Vienuolių slėnis – Giurajaus keramikos muziejus – Avana – Surūsis ežeras – Konija – Čatalchejukas
Kelionės išskirtinumai:
1 diena. Vilnius – Stambulas – Kapadokija.
Atskridę į Stambulą (Istanbul), naujajame oro uoste persėsime į kitą lėktuvą, skrendantį į vieną iš Kapadokijos oro uostų (Nevšechyrą arba Kaiserį). Patogiu privačiu autobusu keliausime į įspūdingą viešbutį, įsikūrusį restauruotame senoviniame name. Turkijoje Anatolijos širdyje plytinčią žemę norisi ryti akimis, uosti nosimi, įkvėpti burna ir išgirsti ausimis, tačiau tikroji palaima apima, kai ją jauti širdimi. Vaizdai, garsai ir kvapai ima vibruoti viduje tarsi įtempta styga ir supranti, kad namo negrįši toks, koks išvažiavai. Šios kelionės metu pasinersime į mistišką gamtos ir žmonių suformuotą pasaulį. Apsupti unikalaus siurrealistinio gamtovaizdžio pėdinsime įvairiaspalviais slėniais, lįsime į požeminius miestus, kopsime ant kalvų ir kilsime į dangų, klausysimės baltos tylos ir medituosime su besisukančiais dervišais sklindant negirdėtai muzikai. Ragausime šimtus metų vietinių žmonių puoselėjamų patiekalų. Nakvynė viešbutyje.
2 diena. Balandžių slėnis – Esentepė – Meilės slėnis – Učhisaras – Čatalkaja.
Kelsimės su tamsa ir skubėsime ant kalvos stebėti, kaip, saulei tekant, į dangų kyla šimtai karšto oro balionų (jei balionai neskris, daugiau laiko praleisime klajodami slėniais). Po įspūdingo reginio grįšime į viešbutį pusryčių. Kaip susiformavo neįtikėtinas kraštovaizdis, studijuosime Balandžių slėnyje ir Esentepėje, sužinosime kodėl kapadokiečiai myli šiuos paukščius. Iš arčiau keistas uolas tyrinėsime žygiuodami Meilės slėniu (2–4 km) ir spėliosime, kodėl ši vieta taip pavadinta. Aplankysime Učhisaro pilį* (Uçhisar Kalesi). Ši 60 metrų aukščio kalva yra gerai matoma iš daugelio Kapadokijos miestelių. Joje daugybė kambarių, sujungtų praėjimais ir tuneliais. Nors pilis pirmąkart rašytiniuose šaltiniuose paminėta XIV a., manoma, kad pirmieji kalvoje būstus išrausė hetitai (III–II tūkstantmetis pr. Kr.). Kadaise čia gyveno apie 1 tūkst. žmonių. Kapadokijos kasyklose išgaunamas aukščiausios kokybės oniksas. Vietiniai auksarankiai tūkstančius metų iš jo gamina papuošalus, indus, vazas, šviestuvus. Patyręs meistras mums atskleis šio sunkaus amato paslaptis. Liūdną Kapadokijos legendą išgirsime Čatalkajoje (Çatalkaya), ragausime vietinio vyno – čia jis pradėtas gaminti prieš 5 tūkstančius metų. Kapadokija ir Sakartvelas varžosi dėl vyno tėvynės vardo. Vakare laukia dar viena patirtis – restoranėlyje ragausime vietinių patiekalų. Laisvu laiku bus galima mėgautis turkiškos pirties* (hamamo) malonumais ar klausytis gyvos muzikos bare. Nakvynė viešbutyje.
3 diena. Rožinis slėnis – Čavušinas – Vienuolių slėnis – Giurajaus keramikos muziejus – Avana.
Pusryčiai. Žygis po Rožinį slėnį (3–5 km), kur kiekviena kalva keliautojus pasitinka balsvų, pilkšvų, rausvų ir net raudonų spalvų gama, gėrėsimės fėjų kaminuose įrengtų bažnyčių tapyba. Sename Čavušino (Çavuşin) miestelyje dar visai neseniai olose gyveno graikai. Miestukas iš pirmo žvilgsnio atrodo apsnūdęs. Parduotuvėlėse prekiaujama vietinių meistrų dirbiniais, gal viename iš daugybės antikvariatų atkasime lobį, gal išalkusius kepėjas pamokys išsikepti kapadokiškos duonos, bet tikrai vietinio restoranėlio šeimininkas pavaišins gardžiais pietumis. Pasisotinus atsiras jėgų kopti ir į fėjų kaminus Vienuolių slėnyje*. Iš ten suksime į Giurajaus (Güray) keramikos muziejų, kur sukaupta ne tik neįtikėtina senosios Kapadokijos keramikos gaminių kolekcija, bet ir įspūdingi šiuolaikinių puodžių dirbiniai. Nieko keisto, juk jis įsikūręs Avanoje – Kapadokijos puodžių sostinėje. Siauros gatvelės, lėtas gyvenimo tempas, svetingi žmonės. Laisvu laiku galėsime apsilankyti citrinomis kvepiančiame SPA* arba apsipirkti. Nakvynė viešbutyje.
4 diena. Kaimaklis – Iliuzijų slėnis – Geremė.
Pusryčiai. Vykstame į Kaimaklį* (Kaymakli) – didžiausią požeminį miestą su gyvenamosiomis patalpomis, virtuvėmis, mokyklomis, bažnyčiomis ir net vyno daryklomis. Mokslininkai mano, kad jame nuo priešų vienu metu mėnesius galėjo slėptis keli tūkstančiai žmonių. O kiek mieste aukštų – jie iki šiol nesutaria. Mūsų, sugrįžusių ant žemės paviršiaus, laukia Devrento, arba lietuviškai – Iliuzijų slėnis. Vienas, žiūrėdamas į jo kalvas, mato žvėris, kitas – medžius, trečias – debesis. Kapadokija – ir pirmųjų krikčionių žemė. Nuostabiausius jų vienuolynus ir bažnyčias aplankysime Geremės (Göreme) muziejuje po atviru dangumi*, kuriame yra įspūdingų 1000 metų senumo freskų. Laisvu laiku – virimo pamoka*. Nakvynė viešbutyje.
5 diena. Sūrusis ežeras – Konija.
Pusryčiai. Mesime paskutinį žvilgsnį į mistišką žemę ir per Anatoliją pasileisime į vakarus. Stabtelsime tik pasiekę vieną didžiausių pasaulyje Sūrųjį ežerą (Tuz Gölü). Balta dykuma ir tyla! Gerokai po pietų pasieksime Koniją – įspūdingų mečečių, medresių, minaretų ir dar įspūdingesnės istorijos miestą (nuvažiuosime apie 300 km). Apsistoję viešbutyje lankysime besisukančių dervišų ordino kūrėjo, garsaus XIV a. poeto Rumi mauzoliejų, jo sielos draugo Šamsodino Mochamado (Šamso Tabrizi) kapą ir XIII a. Aladino mečetę. Vakare stebėsime besisukančių dervišų meditaciją, vadinamą sema. Negirdėta mistiška muzika ir keistas ritualas. Nakvynė viešbutyje.
6 diena. Čatalchejukas – Konija.
Pusryčiai. Vykstame į Čatalchejuką (Çatalhöyü). Šiame mieste žmonės šurmuliavo prieš 9 tūkstančius metų. Gyventojai statė ir puošė namus, švarinosi, prekiavo su kaimynais, moterys ir vyrai buvo lygūs. Dabar čia triūsia archeologai bandydami įminti mūsų protėvių paslaptis, kurios neabejotinai pakeis pasaulio istoriją. Sugrįžę į Koniją gėrėsimės XIII a. religinių mokyklų – įspūdinga Karatajaus medresės (Karatay medresesi) puošyba bei Indžės Minareli (Ince Minareli medresi) akmens ir medžio raižiniais, sustosime prie islamo pranašo Mahometo bendražygio kapo, užsuksime į Azizijės mečetę (Aziziye Cami), kurioje dera islamiškas menas ir Vakarų barokas. Po vakarienės turėsime laisvo laiko. Nakvynė viešbutyje Konijoje.
7 diena. Stambulas.
Pusryčiai. Priklausomai nuo skrydžio laiko vykstame į oro uostą. Skrydis į Stambulą. Iš oro uosto privačiu autobusu vykstame į viešbutį miesto centre. Plauksime laivu per Bosforo sąsiaurį ir atsidursime Azijoje – Iskiudare (Üsküdar). Šį rajoną ypač mėgsta romantiški miestiečiai, gal todėl, kad daug meilės romanų užsimezga krantinėje iš mažų stiklinaičių gurkšnojant arbatą. Ir mes ją gurkšnodami palydėsime saulę, bet prieš tai užkopsime į Mergelės bokštą* (Kiz Kulesi) ir išklausysime romantiškas ir kraupias šios vietos legendas. Pavakary grįšime į europinę megapolio dalį ir aplankysime nuostabiąją Ortakėjaus mečetę (Ortaköy camii) ir esant galimybei „Nekaltybės muziejų “*. Nakvynė viešbutyje.
8 diena. Stambulas – Vilnius.
Pusryčiai. Priklausomai nuo skrydžio laiko vykstame į oro uostą. Skrydis į Vilnių.
Pastabos:
„Rytų ir Vakarų kelionės“
Įmonės kodas 304180335
El. paštas: info@westorient.lt daiva.keliautoja@gmail.com
Kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 14976
AAS „BTA Baltic Insurance Company“ kelionių organizatoriaus prievolių įvykdymo laidavimo draudimas Nr. KOFG 001512 (galioja iki 2024-02-28)