Meniu
Sekite mus
Data: 2024 03 01-08
Kaina: 990 EUR + skrydžio bilietas apie 200-250 eur
Larnaka – Agia Napa – Graikų kyšulys – Ciklopų urvas – Figmedžio paplūdimys – Protaras – Pafosas – Petra Tou Romiou – Kurionas – Troodos kalnai – Limasolis – Chirokitija – Pano Lefkara – Skarinu – Famagusta – Nikosija
Kelionės išskirtinumai:
1 diena. Vilnius – Larnaka – Limasolis.
Skrydis iš Vilniaus į Larnaką. Kipro sala – trečia pagal dydį Viduržemio jūroje, nusileidžianti tik Sicilijai ir Sardinijai. Sala garsėja įstabiu gamtos grožiu, ir yra laikoma meilės ir grožio deivės Afroditės gimtine. Nors geografiškai šalis priklauso Azijos žemynui, bet politiniu ir kultūriniu atžvilgiu ji yra laikoma Europos dalimi. Raižyti ir uolėti Kipro krantai slepia daug ramių užutekių, iškyšulius puošia tvirtovės, slėniuose iš žalumos kyšo antikinių griuvėsių, vienuolynų, mečečių ir bažnyčių mūrai. Larnaka – vienas seniausių ir trečias pagal dydį Kipro miestas. Larnakos kurorto populiariausia vieta – promenada, vadinama Palmių alėja. Joje, tarp žaliuojančių palmių, įsikūrę restoranai, kavinės ir užeigos. Alėjos pabaigoje – Larnakos pilis su veikiančiu nedideliu viduramžių muziejumi. Larnaka yra antroji šv. Loroziaus gimtinė. IX amžiuje šiam šventajam buvo pastatyta ir jo vardu pavadinta provoslavų bažnyčia, kurioje palaidotas pats šventasis. Limasolis – antras pagal dydį šalies miestas, uostas, vyno pramonės centras ir patraukluskurortas. Atvykusius žavi 16 km besitęsianti jūros pakrantė su švariais paplūdimiais, komfortiškais viešbučiais, restoranų, tavernų gausa, festivalių ir karnavalų įvairove. Vasaros metu organizuojamas įspūdingas teatro festivalis, rudenį vyno mėgėjai renkasi į tradicinį vyno festivalį, kur galima paragauti vietinio „Cammandaria“ vyno. Nakvynė viešbutyje.
2 diena. Pafosas – Petra Tou Romiou – Kurionas – Limasolis.
Pusryčiai. Pafosas (Paphos) skaičiuoja daugiau kaip 5000 metų istoriją. Graikų – romėnų laikais 6 šimtmečius miestas buvo Kipro sostinė. Miestas įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą kaip kultūros ir gamtinis lobynas, o 2017 metais buvo Europos kultūros sostine. Kone kiekviename Pafoso užkampyje stūkso antikiniai ar vėlesnių laikotarpių griuvėsiai. Pafoso archeologinė *vietovė saugoma UNESCO. Čia išvysime Asklepijaus, Odeono, Agoros ir Keturiasdešimtioes kolinų rūmų griuvėsius, karališkąjį nekropolį, Dionizo namus – III amžiaus romėnų vilą su puikiai išlikusiomis mozaikomis. Šiuose rūmuose archeologai atkasė net du tūkstančius kvadratinių metrų romėniškų grindų mozaikų, pasakojančių senus mitus. Jos laikomos vienos gražiausių Viduržemio jūros regione. Hrysopolityssa bazilika ir šv.Pauliaus kolona kadaise buvo didžiausia bizantiška bazilika statytaIV amžiuje. Petra Tou Romiou – Afroditės uola. Anot legendos, būtent šioje vietoje Afroditė iškilusi iš jūros bangų. Šiame paplūdimyje būtina išsimaudyti ar apiplaukti uolą. Kai kas teigia, kad tai atneša laimę ar net jaunina. Limasolio miesto apylinkėse išliko antikinė Kuriono *vietovė. Anksčiau karaliavusioje Kuriono karalystėje galima pamatyti labai daug senovinių objektų liekanų, kurios byloja įdomią istoriją. Nuostabiai atrodo mažasis teatras, kuris talpina daugiau nei 3 000 žmonių. Taip pat dėmesio vertas ir Eustolios namas. Jis labiausiai išsiskiria savo mozaikų gausa. Anksčiau šis namas buvo privati romėnų vila. Gladiatorių namų mozaikos pasakoja apie nuožmias ir žiaurias kovas. Nakvynė viešbutyje.
3 diena. Troodos kalnai – Limasolis.
Pusryčiai. Gėrėdamiesi nuostabia Kipro gamta, vaizdingais kaimeliais vykstate Troodos kalnų link. Troodos kalnai yra didžiausias kalnų masyvas Kipre, šie kalnai yra centrinėje šalies dalyje. Nuo kalnų, iškilusių iki beveik 2 km aukščio, atsiveria puikios panoramos.Šiame regione yra 9 bažnyčios ir 1 vienuolynas, kurie yra įtraukti į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Šios bizantinės bažnyčios yra žymios savo 12-14 a. freskomis. Kalnuose išsibarstę autentiški kaimeliai su akmenimis grįstomis gatvelėmis ir tradicine architektūra. Juose išlikę kipriečių kultūros tradicijos, beveik nepakitę per daugelį metų. Kykkos vienuolynas, pastatytas 1092 m. Vėliau vienuolynas net keletą kartų nukentėjo nuo gaisrų. 1318 m. aukštyje virš jūros lygio įkurtas Kykkos vienuolynas – turtingiausias ir labiausiai išpuoštas Troodos kalnų regione. Bene labiausiai vienuolyną garsina jame saugomas Dievo motinos Marijos paveikslas, kurį nutapė vienas iš apaštalų, šventasis Lukas. Omodos kaimas yra žinomas dėl savo vietinio vyno, gražių vynuogynų, saldumynų, taip pat rankomis siuvinėtų gaminių ir stiklo šedevrų. Prodroomos kaimo gyventojai gali papasakoti paslaptingų vaiduoklių istorijų. Čia yra apleistas viešbutis „Berengaria“, labai panašus į pilį. Kažkada prabanga ir išskirtiniai svečiais garsėjęs viešbšbutis 1984 metais bankrutavo ir savo gyvenimą tęsia liaudies legendose. Nakvynė viešbutyje.
4 diena. Chirokitija – Pano Lefkara – Skarinu – Limasolis.
Pusryčiai. Šiandien vykstame susipažinti su vakarine salos dalimi. Dar prieš 6000 metų prieš Kristų saloje žmonės statė akmeninius apvalių namelių kaimus. Vienas tokių – Chirokitija (Choirokoitia) nuo 1998 metų saugoma UNESCO. Tai viena geriausiai išlikusių *gyvenviečių. Joje galima išvysti cilindro formos pastatus, kuriuos iš vienos pusės juosė gynybinė siena, o iš kitos upė. Pano Lefkaros kaimelis nustebins ramybe, akmenimis grįstomis gatvelėmis, tradicine architektūra, sidabro dirbiniais ir nėriniais. XIX amžiuje Lefkaros nėriniai ypač išgarsėjo Europoje. O dar viena istorija, tiesa nepatvirtinta, pasakoja, jog pats Leonardas da Vinčis apsilankęs kaime, nusipirko didelę staltiesę, kurią išsiuvinėjo vietiniai meistrai. Atvykęs į Milaną ją padovanojo katedrai. Manoma, kad ši staltiesė įamžinta „Paskutinės vakarienės“ freskoje. Kiekvienais metais vasaros pabaigoje siuvinėjimo meistrai Lefkaroje rengia savo darbų parodą, kurioje visos jaunos merginos, norinčios mokytis „lefkaritikos“, gauna meistriškumo pamokas iš šio darbo profesionalų. Nors Venecijos nėriniai Burano saloje yra laikomi geriausiais, Lefkaros moterys, perėmusios venecijiečių patirtį, praturtindamos siuvinėjimo techniką liaudiškais motyvais, kūria unikalius dirbinius. Skarinu (Skarinou) kaimelis beveik tuščias, bet paskutiniu metu vietos valdžios pastangomis gaivinamas ir netrukus taps jaukių viešbutukų ir svečių namų oaze. Nakvynė viešbutyje.
5 diena. Agia Napa – Graikų kyšulys – Ciklopų urvas – Figmedžio paplūdimys – Protaras – Larnaka.
Pusryčiai. Keliusime į rytinę salos dalį. Pravažiuosime Larnakos druskų ežerą, kuris yra svarbi paukščių migracijos vieta. Čia dažniausiai galima išvysti rožinius flamingus. Vasaros laikotarpiu jis išsausėja ir pasidengia druskos sluoksniu, o žiemos laikotarpiu virsta vandeningu ežeru. Druskų ežero pakrantėje yra viena svarbiausių musulmonų pasaulio šventovių – Hala Sultan Tekke mečetė. Agia Napa (Ayia Napa) – kurortas rytinėje salos pakrantėje, dažnai vadinamas antrąja Ibiza garsėja triukšmingu naktiniu gyvenimu bei žuvies ir jūros gėrybių tavernų gausa. Miestelio pakrantės vienos gražiausių saloje su smėlio paplūdimiais, skaidria jūra ir įspūdingomis uolomis. Agia Napa vienuolynas pasak legendos buvo pastatytas virš olos, kur vietinis medžiotojas rado Mergelės Marijos ikoną. Tai vienas paskutiniųjų venecijiečių statinių Kipre, įkurtas XVI amžiuje Venecijos didiko dukters. Moterų vienuolynas buvo pavadintas šv.Napos, miškų globėjos vardu. Vienuolynas išliko nesugriautas net ir salą valdant osmanams. Įdomus ir skulptūrų parkas išsidėstęs ant kalno. Toliau vykstame prie Graikų kyšulio (Cape Greco). Tai piečiausias Kipro salos su įspūdinga panorama ir daugybe žygių takų. Tai ir nacionalinio parko teritorija. Čia praleisime laiką grožėdamiesi gamtos sukurtais stebuklais. Protaras – šeimų pamėgtas kurortas su garsiąja smulkaus balto smėlio Figmedžio įlanka. Ir vėl akis džiugins nuostabūs vaizdai. Nakvynė viešbutyje.
6 diena. Famagusta – Nikosija – Larnaka.
Pusryčiai. Išvyka į turkiškąją salos dalį. Famagusta – viena labiausiai lankytojus traukiančių vietų salos šiaurėje. Kadaise tai buvo svarbiausias salos uostas ir vienas turtingiausių krikščionių miestų. XX a. Famagusta tapo vienu gražiausių Europos, o kartu ir didžiausiu viso Kipro kurortu, kuris pritraukdavo dešimtis tūkstančių lankytojų. Tačiau po Turkijos invazijos viskas pasikeitė – taip kaip stovi miestą palikti priversti gyventojai po salos padalijimo sugrįžti nebegalėjo. Čia negrįžo ir turistai, todėl didžiulis kurortas liko kone visiškai apleistas. Prabangūs viešbučiai, restoranai, parduotuvės, namai ir kavinės tarsi sustingo laike. Pasaulį apskriejo fotomenininkų užfiksuoti kadrai, kuriuose nebeveikiančiuose restoranuose paserviruoti stalai ištisus dešimtmečius laukia sugrįžtančių svečių. Famagustoje yra ir įspūdinga venecijiečių statyta miesto gynybinė siena, XIV a. Otelo pilis (XIV a.), krikščioniškosios ir musulmoniškosios kultūrų susidūrimo liudytojas – gotikinė Šv. Nikolajaus bažnyčia, statyta pagal garsiosios Reimso katedros Prancūzijoje pavyzdį. Krikščionių šventove ši gotikinė katedra išbuvo neilgai, Osmanų imperijai užėmus Famagustą, pastatas paverstas mečete. Dabar priešais lankytojų akis atsiveria netikėtas vaizdas – gotikinė katedra su minaretu. Nikosija yra Kipro sostinė ir didžiausias salos miestas. Po 1974 m. turkų invazijos į Kiprą, miestas buvo padalintas į dvi dalis: šiaurinę – turkišką ir pietinę – graikišką. Kipro salos centre įsikūrusi Nikosija yra vienintelė pasaulyje padalinta sostinė Turkiškai miestas vadinamas Lefkosija. Salos sostine Nikosija laikoma nuo 9 amžiaus.Selimiye mečetė yra tapusi miesto simboliu iki 16 a. buvo Šv.Sofijos katedra. Ši mečetė yra šiaurinėje turkų kontroliuojamoje Nikosijos dalyje. Mieste iš viso priskaičiuojama per 50 mečečių ir bažnyčių. Nikosijos senamiestį supanti gynybinė siena buvo pastatyta venecijiečių 1567-1570 m. Tai gynybinė miesto siena, kurios išlikę treji vartai – Famagustos, Pafoso ir Kyrenijos. Senamiestyje esanti Ledra gatvė yra pagrindinė miesto gatvė, viliojanti parduotuvėmis, restoranais ir barais. Nakvynė viešbutyje.
7 diena. Larnaka – poilsis prie jūros.
Pusryčiai. Poilsis prie jūros. Nakvynė viešbutyje.
8 diena. Larnaka – Vilnius.
Pusryčiai. Priklausomai nuo skrydžio laiko vykstame į Larnakos oro uostą. Skrydis į Vilnių.
Pastabos:
„Rytų ir Vakarų kelionės“
Įmonės kodas 304180335
El. paštas: info@westorient.lt daiva.keliautoja@gmail.com
Kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 14976
AAS „BTA Baltic Insurance Company“ kelionių organizatoriaus prievolių įvykdymo laidavimo draudimas Nr. KOFG 001512 (galioja iki 2024-02-28)