Meniu
Sekite mus
Data: 2023 05 13–20
Kaina: 1190 EUR + skrydžio bilietas nuo 200 EUR
Trapanis – Zingaro gamtos parkas – Trapanis – Pantelerijos sala – Kastelbuonas – Tusa – Fiumara dʼArte – Tindaris – Milacas – Panarėjos ir Strombolio salos
Kelionės išskirtinumai:
1 diena. Skrydis Ryga–Trapanis – Kastelbuonas – Tindaris – Patti.
Naktį išvykstame į Rygą (Vilnius, Kaunas, Panevėžys, Ryga).Skrydis į Trapanį. Vykstame į vieną žaviausių kalnų miestelių Sicilijoje – Kastelbuoną (Castelbuono). Šį miestelį garsina XIV a. statyta pilis. Net 600 metų ji priklausė vienai garsiausių Sicilijos didikų Ventimilijos (Ventimiglia) šeimai, kol 1920 m. miesto municipalitetas nupirko pilį iš nusigyvenusių buvusių jos šeimininkų. Pilies teritorijoje dėmesį patraukia įspūdingo grožio tikras barokinės architektūros ir stiliaus šedevras Palatino koplyčia. Taip pat čia saugomos šv. Onos, Marijos motinos, relikvijos, čia atvežtos 1454 m. Visgi labiausia šį miestelį garsina saldžioji mana, kuri teka iš unikalaus uosio medžio kamieno ir renkama rugpjūčio–rugsėjo mėnesiais. Ši mana, kaip mini Biblija, manoma, maitino žydus jų kelionės į Pažadėtąją žemę metu. Miestelio gyventojai mielai pasakoja apie šio produkto savybes ir dalijasi įvairiais receptais. Manos kvapas primena šviežiai iškepto obuolių pyrago kvapą. XVII a. vietos gyventojai įvertino šio produkto savybes ir gardino vietos kepinius ir naudojo medicininiais tikslais. Vykstame į svarbiausią Sicilijos piligriminį miestą Tindarį. Didžiulėje ir labai puošnioje 20 a. viduryje statytoje bažnyčioje išvysite Tindario Juodosios Madonos satulą, manoma į salą atvežtą 9 a.pradžioje. Nuo įspūdingo kalno atsivers neregėto grožio panorama su smaragdo spalvos jūra ir balto smėlio paplūdimio juosta. Šis vaizdas tapo viena iš Sicilijos vizitinių kortelių. Nakvynė viešbutyje.
2 diena. Milacas – Panarėjos ir Strombolio salos – Tusa.
Vykstame į Milaco (Milazzo) uostą ir *plaukiame į Panarėjos (Panarea) ir Strombolio (Stromboli) salas, kurios beje, yra arčiau Kalabrijos pakrantės nei Sicilijos (esant galimybei, priklauso nuo oro salygų). Nardytojų pamėgtos Panarėja ir Bazilukas yra dar mažos ir beveik negyvenamos. Rugpjūčio mėnesį Panarėjoje renkasi Italijos ir pasaulio turtingieji, kurie mėgsta iki paryčių šėlti vienintelėje salos diskotekoje, o kitais mėnesiais sala yra tikra ramybės oazė. Panarėja, mažiausia iš Eolijos (Lipario) salų, tarsi salynas salyne. Panarėjai priklauso kitos negyvenamos salytės, tačiau vertos turistų dėmesio. Strombolis žymus tuo, kad jame vis dar veikia ugnikalnis. Besiveržianti raudona lava įspūdingiausiai atrodo nusileidus saulei. Žvelgiant iš jūros pusės puikiai matyti sukietėjusios lavos upės ant kalvos šlaitų. Nakvynė viešbutyje.
3 diena. Fiumara dʼArte – Tusa.
Pusryčiai. Fiumara dʼArte – tai unikalus tarptautinis modernaus meno atstovų projektas, įgyvendintas 1986–2015 m. Tai tarytum muziejus po atviru dangumi, kur šiuolaikinio meno skulptūros, išdėstytos įvairiose vietose tarp Tusos (Tusa) ir Santo Stefano di Kamastros (Santo Stefano di Camastra) miestelių, harmoningai dera su gamta ir visa aplinka. Pažintį su modernaus meno kolekcija vainikuos unikalus Tusos „Atelier sul mare“ viešbutis, kurio kambarių interjerus kūrė tarptautinė menininkų komanda. Nakvynė viešbutyje.
4 diena. Trapanis – druskos laukų gamtos rezervatas – Pantelerijos sala.
Pusryčiai. Vysktame į Trapanį. Senovėje miestas buvo vadinamas Drepanonu, išvertus iš graikų kalbos reiškia „pjautuvas“. Vieta, kur įsikūręs senamiestis primena pjautuvą. Jau XIV-XIII amžiuje prieš Kristų čia gyveno elimų gentys, įkūrusios Eričės ir Segesta miestus, o vėliau sikulai. 650 m.pr.Kr. Trapanio kyšulyje ir aplinkinėse salose pasirodė graikų jūreiviai, įkūrę Selinuntę – iki šių dienų šio senovinio miesto griuvėsiai nepaliauja stebinti tyrinėtojų. Arabų, o paskui normanų viešpatavimo laikotarpiu Trapanis pasiekė didžiausią klestėjimą. Čia aktyviai vystėsi prekyba, žvejyba, jūrininkystė, įvairūs amatai. Šiandien Trapanis yra vienas iš labiausiai klestinčių Sicilijos miestų. Čia auginamos alyvuogės, gaminamas vynas, medžiojamas tunas. Nuo Trapanio link Marsalos pakrante driekiasi vadinamasis Druskos kelias, kuriuo važiuojant galima pasigrožėti nuo romėnų laikų eksploatuojamais druskos gavybos tvenkiniais ir greta jų pūpsančiomis baltutėlėmis druskos krūvomis. Seklios pakrantės ir vyraujantis karštis sudaro puikias sąlygas tuo užsiimti: druskingas jūros vanduo suleidžiamas į tam tikrus baseinėlius, kuriuose išgaravęs vanduo palieka baltus druskos klodus. Dar viena neatskiriama šio kraštovaizdžio detalė – nedideli spalvingi vėjo malūnai, anksčiau naudoti vandens pumpavimui į baseinėlius, o taip pat druskos rafinavimui. Verta užsukti į Druskos muziejų, išsamiai pasakojantį apie senovinį druskos išgavimo amatą ir tam naudotus įrankius. Vykstame į oro uostą. Skrydis į Pantelerijos salą. Nakvynė viešbutyje.
5-6 diena. Pantelerijos sala.
Pusryčiai. Pantelerijos sala dažnai vadinama „Juoduoju Viduržemio jūros perlu“. Dėl stiprių vėjų šią salą arabai praminė „Vėjų dukra“. Tik 1921 m.sala atiteko Italijai ir šiandien yra dar vienas nuostabus Sicilijos kampelis. Dviejų dienų viešnagės saloje metu aplankysime gražiausius jos kampelius, maudysimės natūraliuose gamtiniuose SPA baseinuose, grožėsimės raižytomis pakrantėmis, degustuosime vietinį vyną ir tradicinius salos patiekalus. Salos pakrantės – tai ugnikalnių išsiveržimo metu susiformavę unikalios formos krantai, kuriuos nuolat skalauja jūros vanduo ir gludina mistralio vėjas. Itin palankus klimatas sudaro puikias salygas augti išskirtiniai augmenijai: kaparėliai, žemaūgės zibbibo rūšies vynuogės ir dar 640 rūšių, tarp kurių 13 yra endeminės. Salos architektūroje dominuoja arabiško stiliaus senoviniai pastatai vadinami damusso. Tai iš akmens pastatyti tvirti namai, kuriuose žiemą puikiai laikosi šiluma, o vasarą vėsa. Nakvynė viešbutyje.
7 diena. Skopelas – Zingaro gamtos parkas – San Vito lo Kapo.
Pusryčiai.Priklausomai nuo skrydžio laiko vykstame į oro uostą. Skrydis į Trapanį. Vykstame į Skopelą (Scopello). Dėl neprilygstamo grožio uolėtų pakrančių ir vaizdingų jūros gelmių pamėgo visos Europos turistai. Miestelis įsikūręs aplink XVII a. fortą. Čia galima aplankyti seną tunų gaudyklą ir amatininkų krautuvėles. Zingaro gamtos parkas (Riserva naturale dello Zingaro)visais metų laikais keri laukiniu grožiu, sodriomis spalvomis, žydros jūros skalaujamais baltais paplūdimėliais, plačiai pasklidusiomis žemaūgėmis palmėmis, vešliais Viduržemio jūros krūmynais, ilgaamžiais laukiniais alyvmedžiais ir didingais saldžiavaisiais pupmedžiais. Vienas populiariausių Sicilijos pajūrio kurortų yra mažas San Vito lo Kapo (San Vito Lo Capo) pajūrio miestelis. Jūrines tradicijas išsaugojęs miestelis, kuriame gyvena vos daugiau nei 3 000 gyventojų, kūrėsi aplink seną saracėnų fortą, kuris galiausiai buvo paverstas Šv. Vito šventove. Šiandien miestelis gyvena iš turizmo. Gėlėmis puoštos gatvės, šviežios žuvys, sodrūs aromatai ir puiki virtuvė dovanoja nepamirštamas atostogas. Beveik 3kilometrai auksinių paplūdimių kelia pavydą net pačių egzotiškiausių salų gyventojams. Kiekvienais metais rugsėjo pabaigoje kurortą užkariauja maisto šventė – tarptautinis kuskuso festivalis. Šis skonių ir kultūros festivalis yra svarbus kultūrinis renginys, kuriame kuskusas simbolizuoja taiką. Kuskuso simbolis būdingas daugeliui kultūrų. Čia visą savaitę gaminami patiekalai. Ragaujamas ne tik tradicinis kuskusas, bet ir skirtingos jo variacijos iš įvairių pasaulio šalių, vyksta varžybos, koncertai ir kiti smagūs užsiėmimai. Nakvynė viešbutyje.
8 diena. Trapanis-Ryga.
Pusryčiai. Priklausomai nuo skrydžio laiko išvykstame į oro uostą. Skrydis į Rygą. Kelionė į Lietuvą (Rygos oro uostas, Panevėžys, Kaunas,Vilnius).
Pastabos:
„Rytų ir Vakarų kelionės“
Įmonės kodas 304180335
El. paštas: info@westorient.lt daiva.keliautoja@gmail.com
Kelionių organizatoriaus pažymėjimo Nr. 14976
AAS „BTA Baltic Insurance Company“ kelionių organizatoriaus prievolių įvykdymo laidavimo draudimas Nr. KOFG 001512 (galioja iki 2024-02-28)