+370 611 31815 info@westorient.lt facebook

Milanas, Florencija, Roma - kalba muziejų eksponatai (8 d.)

Spausdinti PDF Atsispausdinti kelionės aprašymą

Data: 2021 02 06 - 13

Kaina: 490 EUR + skrydžio bilietas nuo 130 EUR

1 diena. Vilnius – Milanas (Bergamas).

Skrydis Vilnius – Milanas. Viešuoju transportu *vykstame į Milaną.  Milanas – antrasis pagal dydį Italijos ir pirmasis bei svarbiausias šiaurinės Italijos miestas. Milanas įsikūręs Lombardijoje (Lombardia) -  turtingiausiame ir tankiausiai gyvenamame Italijos regione. Milanas ne tik mados sostinė. Mieste gausu įdomių architektūrinių ir istorinių paminklų. Daugiau kaip 400 metų statyta Milano katedra (Duomo di Milano)  ir jos bokštai  - jų yra net 135, taip pat 2244 statulos. Turistų mėgstama Katedros aikštė (Piazza del Duomo).  La Scala teatras - vienas žymiausių operos teatrų pasaulyje. XVIII a. atidarytame šiame neoklasikinio stiliaus operos teatre vyko garsių Dž. Pučinio, Dž. Verdžio kūrinių premjeros. Šalia žymiojo Milano operos teatro įsikūręs * muziejus, kuriame saugomi su teatro istorija susiję eksponatai. Sforzų pilyje (Castello Sforzesco),  pastatytoje daugiau kaip prieš 500 metų, šiuo metu veikia keli * muziejai: priešistorės, Egipto, pinakoteka - dailės galerija, taip pat ginklų galerija ir biblioteka. Šiuos rūmus XV a. Sforzos perėmė  iš Viskončių giminės ir pertvarkė renesansiniu stiliumi. Šalia pilies kiemo – didžiulis Sempione parkas, didžiausias ir vienas iš nedaugelio žaliųjų plotų Milano širdyje. Nakvynė viešbutyje Milane.

2 diena. Milanas.

Tęsiame pažintį su Milanu: Santa Maria delle Grazie bažnyčia ir vienuolynas, kuriame saugoma *Leonardo da Vinčio freska Paskutinė vakarienė (esant galimybei; bilietus būtina užsisakyti iš anksto) Įspūdinga ir ypatinga yra San Bernardino alle Ossa bažnyčia. Joje yra koridorius, vedantis į  koplytėlę, kuri yra išdėliota iš žmonių kaulų. Koplytėlės istorija siekia XIII amžių: pasakojama, kad žmonių palaikai čia imti laikyti kriptose nebelikus vietos. Iš kaulų koplytėlėje sudėliotos mozaikos ir kiti elementai. Šis reginys drąsuoliams yra tikrai įspūdingas. Apžvelgti naujausių mados tendencijų užsukame į vieną madingiausių apsipirkimo vietų pasaulyje - Montenapoleonės gatvę (Via Montenapoleone) ir prabangųjį parduotuvių pasažą  Galleria Vittorio Emanuele II – seniausią prekybos centrą Italijoje. Nakvynė viešbutyje Milane.

3 diena. Florencija.

Pusryčiai. Traukiniu *vykstame į Renesanso kultūros lopšį – Florenciją (Firenze). XIII–XVI a. Florencija kaip magnetas traukė kūrybingiausius to meto protus, kurie, globojami turtingų mecenatų, galėjo laisvai realizuoti savo idėjas bei diktuoti madas visai Europai. Garsiausia iš mecenatų buvo Medičių šeima, faktiškai valdžiusi miestą iki pat 1743 m. Tuo metu čia kūrė ir dirbo daug žymių menininkų ir mąstytojų, taip pat poetas  Dante Aligjeris, astronomas Galileo Galilėjus ir kt.  Florencija  - seniausių ir gražiausių miestų Italijoje ir visame pasaulyje. Jame  jaučiami gilūs mokslo, meno, literatūros ir filosofijos pėdsakai. Sakoma, kad būtent čia sukaupta didžiausia meno palikimo dalis, todėl neatsitiktinai miestas ypač vilioja turistus. Florencijoje jie gali pamatyti ne tik puošnių muziejų ar galerijų, kur eksponuojami unikalūs meno šedevrai, bet ir pasigrožėti kiekvienu miesto kampeliu, dailiai išpuoštu ir menančiu, jog Florencija – tai aukštos estetikos ir gero gyvenimo kraštas. 1339 m. Florencija tapo pirmuoju Europos miestu, kurio  gatvės grįstos. *Šv.Kryžiaus bazilika  (Basilica di Santa Croce) – XIII a. gotikinė didžiausia pranciškonų bažnyčia pasaulyje. Ši bažnyčia žymi tuo, jog joje ilsisi Mikelandželo, G. Galilėjo, N. Makiavelio ir kt. žymių žmonių palaikai. Senasis tiltas (Ponte Vecchio) – vienintelis po Antrojo pasaulinio karo išlikęs tiltas Florencijoje. Iki XVI a. pabaigos ant šio tilto esančiose parduotuvėlėse buvo įsikūrę mėsininkai, kalviai, odininkai, tačiau vėliau jie buvo iškeldinti dėl triukšmo ir smarvės. Jų vietoje įsikūrė auksakaliai ir juvelyrai. Šv.Mergelės Marijos Gėlių katedra (Santa Maria del Fiore) išsiskiria 91 m aukščio kupolu, į kurį veda 463 pakopos. Senieji rūmai (Palazzo Vecchio) – įspūdingas, elegantiškas viduramžių statinys, vienas iš garsiausių pasaulio architektūros paminklų Florencijoje. Rūmai pradėti statyti dar 1299 m., o nuo 1878 m. čia įsikūręs miesto municipalitetas. Įėjimą į rūmus puošia žymiosios Mikelandželo skulptūros „Dovydas“ kopija. Manoma, kad * Pičių rūmai (Palazzo Pitti) –  puošniausi Florencijos rūmai, kuriuose kadaise gyveno miestą valdžiusios didikų dinastijos. 32 000 kv. m užimančiuose rūmuose įsikūrę septyni (tarp jų – Modernaus meno, Brangenybių, Porceliano, Kostiumo) muziejai. Puikus renesansinės sodininkystės pavyzdys * Boboli sodai (Giardini di Boboli) Medičių užsakymu buvo įrengti Florencijoje XVI a. viduryje. Šiame parke išlikę XVI -XVIII a. skulptūrų. Nakvynė viešbutyje Florencijoje.

4 diena. Florencija.

Pusryčiai. Tęsiame pažintį su Florencija. * Uficių galerija (Galleria degli Uffizi) (būtina išankstinė bilieto rezervacija) - vienas žymiausių pasaulio muziejų, kuriame saugoma  įspūdinga paveikslų kolekcija. Čia galima pamatyti ne tik Džotodi Bondonės, S. Martinio, P. Frančeskos, B. Angelico, F. Lipio, A. Mantegnos, A.A Correggio darbus, bet ir kvapą gniaužiančius Leonardo da Vinčio, Rafaelo, Mikelandželo, M. Karavadžo ir S. Botičelio šedevrus. Milžiniškoje Uficių kolekcijoje galima rasti ir kitų Europos menininkų(A.Diurerio, Rembranto, P. Rubenso) darbų. 45 galerijos salėse eksponuojama per 1 700 paveikslų, 300 skulptūrų. Šioje didžiulėje galerijoje rasime visus atsakymus į tai, kodėl Europoje yra didžiausia kultūros koncentracija pasaulyje, o Italija yra Europos kultūros rojaus sodas. * Dailės akademijos galerija (Galleria dell’Academia) garsėja Michelandželo kūriniais ir salėmis, kuriose demonstruojama florentietiška tapyba.  Žymiausias galerijos eksponatas –  Michelandželo skulptūra "Dovydas", sukurta 1504 m. ir tapusi vienu iš Florencijos simbolių. Švč. Marijos Naujoji bazilikoje (Basilica di Santa Maria Novella) eksponuojami vieni svarbiausių italų renesanso meno darbų, pvaz., Mazačo freska „Trejybė“, D. Ghirlandaio freskų ciklas Tornabuoni koplyčioje ir F. Lipio freskų ciklas F. Strozio koplyčioje. Netoli bazilikos yra viena seniausių Europos vaistinių, be pertraukos dirbanti jau 400 metų. Nakvynė viešbutyje Florencijoje.

5 diena. Roma.

Pusryčiai. Traukiniu *vykstame į  Amžinuoju miestu vadinamą Romą. Per  Italijos viduryje esančią Lacijaus (Lazio) sritį teka legendomis apipintas Tibras (Tevere). Šios upės krantuose prieš pustrečio tūkstančio metų buvo įkurtas vienas seniausių pasaulio miestų - dabartinė Italijos sostinė Roma. Tai yra trečias turistų lankomiausias miestas Europos Sąjungoje ir aštuntas pagal šį rodiklį pasaulyje. Miesto istorinis centras yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Daugelis miesto objektų patenka tarp 50- ies pasaulio žmonių lankomų turistinių objektų. Šiame nepaprastame muziejiniame mieste didžiausią įspūdį sukelia senovės Romos laikų statiniai. * Koliziejus (Colosseo) - tai vienas didingiausių Romos architektūros ir inžinerijos pavyzdžių. Iš pradžių amfiteatras buvo naudojamas gladiatorių kovoms ir viešiems pasirodymams (gyvūnų medžioklė, egzekucijos, garsių mūšių atkūrimas, klasikine mitologija grįstos dramos). * Romos forumas (Foro Romano) yra didelis architektūrinis ansamblis, išsidėstęs tarp Kapitolijaus ir Palatino kalvų ir Koliziejaus. Beveik visi čia esantys pastatai siekia Romos respublikos laikus. Ansktyvosios respublikos laikais forumas buvo chaotiška vieta su maisto prekystaliais, viešaisiais namais, šventyklomis ir senato posėdžių sale. II a. pr. Kr. buvo nuspręsta, kad Romai reikia tinkamesnio centro, todėl vietoj maisto prekybos vietų forume atsidarė verslo centrai ir teismai. Imperijos laikais forumas išliko ceremonijų centru. Imperatoriai atnaujindavo senus pastatus, statydavo naujas šventyklas ir paminklus. Forumo reikšmė išaugo vėlyvaisiais Respublikos ir Imperijos metais. Tai buvo turbūt gražiausia ir įspūdingiausia miesto vieta: gausybė šventyklų, triumfo arkų, paminklų, rūmų. *Kapitolijaus muziejus (Musei Capitolini) - pirmasis Europoje 1471 m įkurtas muziejus. Pirmąją muziejaus kolekciją, bronzines statulas,  dovanojo popiežius Sikstas IV. Per kelis šimtmečius muziejus sukaupė neįkainojamą antikinių skulptūrų ir dailės kūrinių kolekciją. Venecijos aikštėje išsiskiria didingas Tautos altorius, o Trevi fontano kaskados ir įmestos monetos, ne vieną miesto svečią dar kartą sugrąžino į Amžinąjį miestą. Nakvynė viešbutyje  Romoje.

6 diena. Roma.

Pusryčiai. Ekskursiją į  mažiausią pasaulio valstybę Vatikaną. Nors Vatikanas yra labai mažas, tačiau turi savo gvardiją, pinigus, pašto ženklus ir kitus savarankiškos valstybės atributus. Lankome * Vatikano muziejuje (Musei Vaticani) lankome  sukauptą vieną iš didžiausių pasaulyje dailės kolekcijų, kurią sudaro įvairių epochų meno kūriniai: Egipto kolekcija, antikiniai graikų ir romėnų meno kūriniai, etruskų kolekcija, krikščioniškojo meno kūriniai (viduramžių, renesanso laikotarpių). Paminėtini šie eksponatai − vieni žinomiausių meno kūrinių pasaulyje − Mikelandželo freskos Siksto koplyčioje, Rafaelio freskos. Vatikano pinakotekoje eksponuojami vieni garsiausių krikščioniškojo meno paveikslų, kuriuos tapė Rafaelis, Leonardas da Vinčis, M. Karavadžas. Vatikano pasididžiavimas – Šv. Petro bazilika, laikoma didžiausia ir puošniausia katalikų bažnyčia pasaulyje. Iškilmių metu joje talpa apie 60 000 maldininkų. Nepaprastai didingas bazilikos kupolas, vadinamas šv.Petro kupolu, remiasi ant keturių kolonų. Po kupolu - Dž. Berninio šedevras - 29 m aukščio baldakimas. Bazilikos rūsiuose, kurių dalis likę iš senosios bazilikos, dalis iš dar senesnių laikų, įrengtos koplyčios, tarp kurių yra ir Lietuvių koplyčia. Rūsių grindyse, sienose ir nišose palaidoti popiežiai. *Šv.Angelo pilis (Castel Sant'Angelo ) -  antikos laikų statinys. Mauzoliejaus statyba buvo inicijuota 14-to Romos imperatoriaus Publijaus Elijaus Trajano Adriano ir jo šeimos narių. Būtent šiame mauzoliejuje buvo palaidotas Adrianas, jo šeima bei vėlesni įpėdiniai. Vėliau mauzoliejus buvo popiežių tvirtovė ir reprezentacinė būstinė, taip pat belaisvių kalinimo vieta. Navonos aikštė (Piazza Navona)  vadinama gražiausia barokine aikšte. XVII a.  popiežius Inocentas X  užsakė pastatyti naują bažnyčią, rūmus ir fontaną. Gražiausią aikštės fontaną - Keturių upių fontaną (Fontana dei Quattro Fiumi) sukūrė Dž. Bernini. Fontaną puošia keturių didžiausių pasaulio upių (Nilo, La Platos, Dunojaus ir Gangos) alegorinės figūros, sėdinčios ant uolų po obelisku. Rajonas aplink Navonos aikštę vadinamas centro storico (istoriniu centru). Rajonas suklestėjo XV a. Renesanso ir baroko laikais čia gyveno kunigaikščiai, popiežiai ir kardinolai, taip pat dailininkai ir amatininkai. Panteonas (Pantheon) -  šventykla, antikos laikais buvo vadinta Dievų namais. Daugybę amžių mokslininkus glumina ir nuostabą kelia Romos Panteono kupole esanti didžiulė 9 m skylė. Panteone taip pat yra dviejų  Italijos karalių – Vittorio Emanuele II ir Umberto I – kapai. Nakvynė viešbutyje Romoje.

7 diena. Roma.

Pusryčiai. Tolesnė pažintis su svarbiausiais Romos muziejais. * Borgezės galerija (Galeria Borghese) (būtina išankstinė rezervacija) - Borgezių vila buvo pastatyta 1609 - 1613 m. architekto F. Ponzio pagal kardinolo S. Borgezės užsakymą. Scipionė Borgezė buvo pradėjęs kaupti nuosavą meno darbų kolekciją, buvo skulptoriaus P. Berninio globėjas ir M. Karavadžo dailės mėgėjas. Padedamas savo pusbrolio popiežiaus Pauliaus V S. Borgezė greitai sukūrė solidžią kolekciją. Muziejaus kolekcija reikšminga antikinių ir italų renesanso ir baroko menininkų (ypač Berninio ir Karavadžo) darbais, muzikos instrumentų kolekcija. *Villa Giulia (Museo Nazionale di Villa Giulia) - turtingiausias etruskų muziejus, kurio salėse sukaupta milžiniška etruskų sarkofagų, keramikos, aukso dirbinių kolekcija. Ispanijos aikštė (Piazza di Spagna) - viena gražiausių Romos ir visos Italijos aikščių. Pavadinta Ispanijos vardu dėl šalia įsikūrusios Ispanijos ambasados prie Šventojo Sosto. Aikštės centre yra nuostabus barokinis valtelės formos fontanas, kurį sukūrė P. Berninis. Monumentalūs Ispanijos laiptai yra ilgiausi ir plačiausi Europoje. 138 laipteliai jungia Ispanijos aikštę su viršuje esančia Švč. Trejybės bažnyčia (Chiesa della Trinita dei Monti). Pavasarį Ispanijos laiptai puošiami azalijomis, o 1986 - 2003 m. čia vykdavo madų šou. Kondočių gatvė (Via Condotti) patiks  visiems, kurie domisi naujausiais dizainerių darbais, o  tie , kurie pavargs nuo blizgančių vitrinų, gali užsukti  į netoli esančią "Antico Caffe Greco" kavinę, kurią itin mėgo A. Mickevičius, N. Gogolis, Dž. Baironas, K. Briulovas. Kvapnios kavos aromatas nukels jus į XVIII a. Romą. Nakvynė viešbutyje Romoje.

8 diena. Roma – Vilnius.

Pusryčiai. Priklausomai nuo skrydžio laiko viešuoju miesto transportu *vykstame į oro uostą. Skrydis Roma – Vilnius.


Kelionės kaina 490 EUR  + skrydžio bilietas nuo 130 EUR.

Į kelionės  kainą įskaičiuota:

 • Pažintinė kelionė pagal nurodytą programą.
 • 7 nakvynės 2 - 3*  viešbučiuose, 2 - 3 vietų kambariuose.
 • 7 pusryčiai.
 • Vietinių gidų muziejuose paslaugos (Florencijoje ir Romoje).
 • Lietuviškai kalbančio kelionės vadovo paslaugos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

 • Skrydžio Vilnius - Milanas ir Roma - Vilnius bilietai (nuo 130 eurų) su rankiniu 10 kg bagažu (registruotas bagažas už papildomą mokestį).
 • Už (*) pažymėtus objektus mokama papildomai (apie 250 eurų).
 • Už (**) pažymėtą objektą mokama papildomai apie 70 eurų.
 • Medicininių išlaidų draudimas, pietūs, vakarienės, arbatpinigiai, miesto svečio mokestis, visuomeninio transporto bilietai, autobuso bilietai į (iš) oro uostą (uosto), kitos nepaminėtos išlaidos.
 • Priemoka už vienvietį kambarį - 120 eurų.

Pastabos:

 • Aviabilietai nekeičiami, pinigai už juos negrąžinami, pavardės keitimas už papildomą mokestį.
 • Kelionės programa, objektų lankymo tvarka, mokamų objektų skaičius ir kainos gali kisti.
 • Kai kurių lankomų vietovių ir objektų gidų paslaugos teikiamos už papildomą mokestį.
 • Grupės dydis – 10-12 keliautojų. Vykstant mažesniam keliautojų skaičiui, kelionės kaina gali keistis.Spausdinti PDF Atsispausdinti kelionės aprašymą